Skocz do zawartości

Digital painting - lizak

Lizak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim.
Mam 23 lata i jestem studentem architektury II st.
Nigdy nie malowałem, o używaniu kolorów już nie wspominam (only monochrom - ołówek/cienkopisy) więc uwagi się przydadzą.
Uwielbiam renderowanie oraz postprodukcję ale od dłuższego czasu chciałem zacząć przygodę z digital paintingiem.
Ostatnio znalazłem trochę czasu i po powrocie z pracy tak sobie dłubię.

Niżej podsyłam pierwszą pracę wykonaną z wyobraźni sprzed tygodnia.
Niebo- mocna inspiracja referensem (co się zobaczy to się nie odzobaczy-musiałem ^^)|

Pracuję na starej TN-ce Samsunga, więc kolory mogą nie być najlepsze.
Używam intuos-a.

kamienieil.jpg

• Lubię to! 3
  • Super! 1

• 3 tygodnie później...

Jak na początek, widać potencjał. Popracuj nad światłem, bo to ono tworzy interesujące szczegóły obiektu. Obiekty, które rysujesz, zamek, skały itp są trochę zbyt płaskie. Przyjrzyj się fotografii i przeanalizuj gdzie pada światło, jak się odbija, jak rozkłada się w przestrzeni i kreśli fakturę obiektu.

Ostatnie zdjęcie przypomina mi trochę coś w stylu Sparth. Wygoogluj sobie ?

• 4 miesiące temu...

Dzięki webforge za uwagi - walczę ze światłem ^^. Tak zgadza się zamek jest szczególnie niedopracowany ale z premedytacją - chciałem zacząć inny projekt. Cały czas się uczę i widzę braki :) 

Podsyłam speed art zrobiony na jakiś peryferyjny facebookowy konkurs for fun.
Wykonany jakoś w godzinę (może mniej) bez zastanawiania.

Nareszcie mam luźny semestr, więc mam ambicje ruszyć z grafiką z kopyta...

osteczny.thumb.jpg.ad795c7399cbbf6e8598c3588f8f0c40.jpg

• Lubię to! 2

• 3 tygodnie później...

@danielwlodarski A proszę, jeszcze ciepłe hehe :)
Szkic. Zero "referensów" - zdjęć, obrazów itd. tylko wyobraźnia.
Speedpainting 50 min. Za długo, wolałbym zmieścić się w tych "profesjonalnych" 30 minutach, ale droga to tego daleka :D
Obecnie staram się jak najszybciej zrobić szkice i przy okazji eksperymentuje z pędzlami i kolorami.
Mam kilka otwartych projektów, ale za bardzo skupiam się w nich na pojedynczych detalach i one zabijają płynność pracy. 
Postanowiłem stawiać kroki od ogółu do szczegółu, aby usprawnić pracę i płynniej operować pędzlami.

Nie wiem jak to z kolorami wygląda bo puki co działam na starej TN-ce, ale w najbliższym czasie planuję zakupić monitor pod grafikę pewnie coś z serii PA od NEC więc z tym też będzie lepiej ;)

WRAK.jpg

Edytowane przez Lizak
  • Super! 1
  • Wow! 1

@viperovsky Ehhh żeby tylko niebo :D to szkic taki ich urok i zaleta, niedokładności pozwalają na dowolną interpretację. Nie mniej każda uwaga jest dobra, dzięki ;)
@wikuras tak jak mówi kolega: youtube, pinterest, artstation, instagram. Z YT polecam: Jeremy Fenske, Tyler Edlin, Walid Feghali, Jordan Grimmer.

jeremy i jordan są świetni w szybkich szkicach :) mnóstwo inspiracji :) a co do twojej pracy powyżej to proponuję ci używać trochę twardszych pędzli szczególnie jeśli chodzi o to co pozostawiasz wyobraźni - po prostu zrób zarys jakiegoś mocniejszego kształtu w tle i oko samo sobie dopasuje co tam ma być według widza :) Czekam na następne jakieś szybkie pracki.

• Lubię to! 1

kFbC67V.png.479ca2cd9dc9bb557629d38150b3ac88.png

Kolejna pracka - jest słodko ale nie wygląda źle.
Inspirowane Tylerem Edlinem.
Miało być speed, a wyszło too slow heh...  :D no ale nowe techniki, pędzle, kolory przećwiczone.
Trochę mnie chmury zaorały i wyleciało kilka opcji ale ostatecznie jestem nawet zadowolony.

FLOTA.jpg

• Lubię to! 1

@Darthu wal i się przywalaj jak widzisz coś rażącego bo samemu często błędów się nie dostrzega, albo nie ma o nich pojęcia.
Z takich rzeczy które najbardziej mi przeszkadzają to balony ale to już zostawię w formie szkicu. Chcę zająć się kolejnymi pomysłami i eksperymentami. 
@bufalakamakafo "Jak do tego doszło nie wiem..." akurat ta była po łebkach bo mnie męczyła, (nawet po niej widać) ale cieszę się, że Ci się podoba ;)

• 2 tygodnie później...

Gdybyś machnął trochę inny pomysł - dragona na tej sporej skale ukrytego we mgle, a postać centralnie  u dołu pracy czekającą po prostu na pojedynek to by miało sens :D

To z mojego punktu widzenia - mocny grześ88 hehe. Co do pracy wizualnie spoko... jedynie kolory mogłeś utrzymać w jednej tonacji szczególnie jakiś błękit z czernią.

Zjadliwe :) keep working

• Lubię to! 1

• 2 miesiące temu...

Noooo po dłuższym czasie wróciłem :)
Kupiłem nowy monitor i już widzę tą przepaść między TN a porządną matrycą IPS... patrzę i się ślinie :>

Tworząc nie myślałem o frostpunku ale można podpiąć pod fanart ;)
Wyobraźnia, użyte pędzle i własne kształty.
Co o tym myślicie ?

NOWE7d.thumb.jpg.410261c5d6f8c84adad683654b004653.jpg

• Lubię to! 3
  • Super! 1

Nieźle leży ?

Mogłeś bardzie wykorzystać 3-ci plan - zmniejszyłoby to postacie jak i wydłużyło pracę o kilkanaście kilometrów (zupełnie inny efekt) ? A i w moim takim osobistym odczuciu.. gdybyś zagospodarował ostatni plan jakimś konkretnym cieniem (budynku czy góry) to postacie wyglądały by bardo dobrze w pozycji środkowej. Gdybyś takich zmian dokonał ,to jedna postać mogła by zakrywać częściowo lewą stronę pracy w tle wskazując na coś ręką lub na kogos ,a w  oddali reszta grupki ? Dla mnie teraz lewa strona nie odgrywa znaczenia - wzrok zawsze  kierujemy do prawej strony.

Tak czy inaczej fajny pomysł z niezłym potencjałem na jakieś korekty. brawo

Edytowane przez Darthu
  • Lubię to! 1

• 2 tygodnie później...

Nie ma co hahah przepaść pomiędzy tą a twoją resztą prac ? gdybyś chciał coś dodać to może księżyc na półcieniu.

brawo ?

EDIT

PS. Nie musisz się bać używać fotek - dzisiaj każdy to robi i nie jest to, jakby zbrodnia.

Edytowane przez Darthu

• 3 tygodnie później...

Pogoda sprzyja tworzeniu się pięknych formacji a ja od zawsze chciałem malować chmury - kocham się na nie gapić :)
No to sobie je postudiowałem w szybkich 15 minutowych szkicach. Fajnie że w dość szybkim czasie otrzymałem ciekawy efekt. 
Ćwiczenia przynoszą rezultaty wiec jak ktoś startuje z malowaniem to nie zrażajcie się na czas pracy, potem jest tylko lepiej ;)

Spokojnie Darthu, nie boję się :) photobash chcę stopniowo wprowadzać do projektów, najpierw opanowanie pędzli i światła i przejście w formy bliższe malarstwu.
Wklejanie fotek nie idzie mi najgorzej z uwagi na wykorzystywanie ich w postprodukcji renderów w architekturze ;)

A2.thumb.jpg.5d7f4d45ebeb94c43a18856c391d9db3.jpg

• Lubię to! 1

• 1 miesiąc temu...

Kurcze, nie mam czasu na malowanie, a potrzebuję tego jak powietrza... Całe szczęście mogę się wyżywać artystycznie w 3ds-e, tak btw zakochałem się w tym programie. :)
Może coś wam wrzucę, uczę się więc uwagi się przydadzą. 
Tutaj również krytyka mile widziana, więc walić jak do Niemców w 39 ;)

PUSZCZA2.thumb.jpg.2bd5ce80b507127f66e46f8ffe0ef15c.jpg

• Lubię to! 3
  • Super! 1