Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Menu html


dawidek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem totalnym początkującym , ucze się web developmentu i mam pytanie

Menu lepiej tworzyc z <ul> czy mozna zrobić z div class?

Są jakies różnice między tym czy to to samo?
Bo widze np 1 menu ktos robi tak

 

A i czy powinienem używac jakiegos programu który ułatwia tworzenia strony czy wszystko samemu musze sie nauczyc pisac w html/css by podjac w tym jakąs prace w przyszlosci?

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

a ktoś tak

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
Edytowane przez dawidek2
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rafał napisał:

Menu robi się w listach czyli prawilnie 2 wersja z ul/li

Za pierwszą krzyczą i biją Xd

 

Co do programów jest tego multum ?

Ja korzystam z visual studio code

A powinienem używac czegos typu bootstrap do tworzenia stron czy trzeba sie nauczyc samemu pisac od 0 css i html?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedział @Rafał menu robi się w listach. Ucz się wszystkiego, ale nie zaczynaj od razu od bootstrapa.

Co do programów, wpierw uzywałem brackets'a bardzo przyjemny na początku, teraz przesiadlem sie na visual studio code. Zainstaluj wtyczke do programu o nazwie "emmet" dużo przyśpiesza pisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Atoma, dodatkowe pluginy które pomagają pisać www. Nauka najlepsza przez praktykę programować jakieś darmowe psd. Możesz jeszcze kupić sobie jakieś kursy na eduweb.pl lub udemy i coś zrozumiesz jak to działa. Jest dużo stron, które opisuje Ci wszystko jak co jest tylko trochę ang potrzeba 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o takim kursie?

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Warto czy strata pieniędzy? Czy lepiej uczyc się z YT i kupic jakies książki?

Czy program dreamweaver jest przydatny?

Czy do tworzenia stron na zlecenie wystarczy tylko html css js + bootstrap, czy trzeba to podpinać pod wordpress i inne cms'y?

Edytowane przez dawidek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidek2 skorzystaj z udemy lub eduweb. Dobre poradniki i dobrze wytłumaczone. Ja osobiście uczę sie przez praktykę ale jeśli potrzebujesz podstaw to warto sięgnąć po takie tutoriale. Książki bardziej opłaca się przy innych językach typu PHP, C++, C# itd. Tutaj w 3-4 miesiące ogarniesz już dobrze podstawy i będziesz w stanie coś sam napisać poprawnie. 
Co do zleceń to nie nastawiaj się tak od razu na to. Pytanie czy lubisz to robić czy tylko chcesz zarobić. Można stawiać strony na wordpressie (dodatkowa nauka cms + php). Możesz pracować jako front-end developer to musisz znać: html, css, js, jq jakiś framework (bootstrap, react, angular). Jest bardzo dużo nauki i nie ma co się śpieszyć naucz się podstaw a potem myśl o zarobku. Nie bądź jak graficy co robią miniaturki na youtube a chcą być postrzegani jako graficy

 

Ps.
Program Dreamweaver nie jest przydatny, skorzystaj z opcji typu Bracket, Atom są przyjaźniejsze dla programistów. Mają połączenie z gitem itd. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.