Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Filmy i seriale godne polecenia (albo nie)


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje tu kilka tematów, więc ...

Sobowtór Diabła 7/10 - można było spodziewać się więcej, zwłaszcza, na podstawie jakiej książki powstało i za krótko jak na tematykę, ale będzie co czytać jeszcze ?

Gomorra 9,5/10 - Właśnie skończyłem trzeci sezon, i wskoczył u mnie nad Narcosa, jeśli chodzi o tematykę, obić szczęki o blat kilka było, polecam z czystym sumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+

Z seriali, które ostatnio oglądałem najbardziej przypadł mi do gustu Bodyguard, co prawda ma tylko 6 odcinków, ale za to jest mega wciągający i cały czas trzyma w napięciu.

No i oczywiście świetna gra aktorska odtwórcy Davida Budda (Grał Robba w GOT), za którą aktor otrzymał Złotego Globa.

Z filmów mogę polecić Ballade o Busterze Scruggsie - film braci Coen.

Każdy kadr w tym filmie to dzieło sztuki ?

 

Edytowane przez Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy z ostatnich filmów które obejrzałem to"

"Mother!" - Aronofsky  - Mocno psychologiczny i psychodeliczny. To drugie zwłaszcza do momentu w którym nie odkryje się klucza do motywu przewodniego filmu. Nie polecam przed obejrzeniem czytać recenzji... można sobie zepsuć całą frajdę z oglądania filmu.

"Exam" - Stuart Hazeldine  - Thriller, również nieco psychologiczny.  Utrzymany w takim klimacie jak "Moon", Source Code" czy "Pogrzebany" (wszystkie te polecam). Podobnie jak wyżej... nie polecam czytać recenzji przed oglądnięciem. Radzę za to słuchać i oglądać uważnie od samego początku. ?

"Snowden" - Oliver Stone - Ciekawy film oparty na faktach, opowiada o Edwardzie Snowdenie, pracowniku na zleceniach NSA, który wykradł i ujawnił dane o projekcie PRISM  mającym na celu "permanentnie inwigilować" ? Ludzi. Polecam przeczytać chociażby notkę na wiki o tym człeku: 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
 i obejrzeć nagranie z występu telekonferencyjnego (?) na TEDzie. w 2014r   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 2017 wykupiłem sobie Netflixa i zacząłem oglądać - głównie seriale. Moja wiedza nt. kinematografii jest zerowa, ponadto zazwyczaj jestem mocno porobiony podczas seansu, więc ciężko jest coś obiektywnie polecić. Poza interesującą mnie fabułą potrafię natomiast docenić klimat i efekty specjalne.

Najłatwiej jest mi wybrać pozycję numer jeden - Black Mirror. Mimo mocno mieszanych ocen, spodobał mi się również "poboczny projekt" jego twórców, czyli Bandersnatch. Po raz pierwszy miałem styczność z filmem interaktywnym i bardzo sprytnie poradzono sobie z podstawowym problemem (tak podejrzewam), który pojawia się przy takich produkcjach - mały, wręcz pozorny wpływ widza na wydarzenia, z powodu ogromnej pracy, którą trzeba włożyć w stworzenie wielu wersji. W połączeniu z faktyczną fabułą filmu nabiera to sensu i nie irytuje.. nooo, może trochę.

Co do pierwszego epizodu BM - faktycznie jeden ze słabszych. Każdy odcinek to odrębna historia, więc można je oglądać w dowolnej kolejności. "Cała twoja historia", "Biały niedźwiedź", "Białe święta", "Wersja próbna", "Zamknij się i tańcz", "San Junipero", "Hang the DJ" - te odcinki bym wyróżnił, chociaż dobrych jest jeszcze więcej, a i sporo czasu minęło od kiedy je oglądałem.

Nazbierało mi się całkiem sporo tytułów na Netflixie, ale ciężko mi wybrać inne, które mogę z czystym sumieniem polecić, a nie są powszechnie znane. Po pracy jest mi wszystko na tyle obojętne, że nawet "Udaremnione ataki terrorystyczne" mogę oglądać xd

Intruz - dosyć oklepany, ale dobry schemat - thriller, kryminał (nie zabijajcie mnie w razie pomyłek), z nieoczekiwanym zakończeniem

Ozark - trochę kojarzy mi się to z Breaking Bad, dlatego od samego początku czekam, aż główny bohater zmieni się w bezwzględnego Waltera ?

Kokainowe wybrzeże - dla kogoś kto obejrzał Narcos i mu mało

Dom z papieru - z tego co wiem to bardzo dobrze się przyjął i faktycznie nie jest zły, ale jest tam za dużo postaci, których nie mogę znieść. Tokio i ten jej kochaś? No błagam. Tylko Berlin i Profesor.

Better Call Saul - nie raz widziałem, jak jest wychwalany - dla mnie co najwyżej dobry, ale gdyby to nie był spin-off Breaking Bad...

Altered Carbon - za sam klimat, zdecydowanie.

Manhunt: Unabomber - już nie pamiętam, ale podobał mi się xd

Dobrych seriali (lepszych niż te powyższe) było więcej, jeszcze przed Netflixem, tylko tu pojawia się problem z pamięcią. O, na przykład taki True Detective sezon 1. Z filmów obejrzałem ostatnio "Nie otwieraj oczu" i "Zjawę" - dobry film o zemście. Tylko pamiętajcie, że nie jest to film akcji.

 

W skrócie - Black Mirror.

Edytowane przez bananowsky
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2019 o 11:38, bananowsky napisał:

Pod koniec 2017 wykupiłem sobie Netflixa i zacząłem oglądać - głównie seriale. Moja wiedza nt. kinematografii jest zerowa, ponadto zazwyczaj jestem mocno porobiony podczas seansu, więc ciężko jest coś obiektywnie polecić. Poza interesującą mnie fabułą potrafię natomiast docenić klimat i efekty specjalne.

Najłatwiej jest mi wybrać pozycję numer jeden - Black Mirror. Mimo mocno mieszanych ocen, spodobał mi się również "poboczny projekt" jego twórców, czyli Bandersnatch. Po raz pierwszy miałem styczność z filmem interaktywnym i bardzo sprytnie poradzono sobie z podstawowym problemem (tak podejrzewam), który pojawia się przy takich produkcjach - mały, wręcz pozorny wpływ widza na wydarzenia, z powodu ogromnej pracy, którą trzeba włożyć w stworzenie wielu wersji. W połączeniu z faktyczną fabułą filmu nabiera to sensu i nie irytuje.. nooo, może trochę.

Co do pierwszego epizodu BM - faktycznie jeden ze słabszych. Każdy odcinek to odrębna historia, więc można je oglądać w dowolnej kolejności. "Cała twoja historia", "Biały niedźwiedź", "Białe święta", "Wersja próbna", "Zamknij się i tańcz", "San Junipero", "Hang the DJ" - te odcinki bym wyróżnił, chociaż dobrych jest jeszcze więcej, a i sporo czasu minęło od kiedy je oglądałem.

Nazbierało mi się całkiem sporo tytułów na Netflixie, ale ciężko mi wybrać inne, które mogę z czystym sumieniem polecić, a nie są powszechnie znane. Po pracy jest mi wszystko na tyle obojętne, że nawet "Udaremnione ataki terrorystyczne" mogę oglądać xd

Intruz - dosyć oklepany, ale dobry schemat - thriller, kryminał (nie zabijajcie mnie w razie pomyłek), z nieoczekiwanym zakończeniem

Ozark - trochę kojarzy mi się to z Breaking Bad, dlatego od samego początku czekam, aż główny bohater zmieni się w bezwzględnego Waltera ?

Kokainowe wybrzeże - dla kogoś kto obejrzał Narcos i mu mało

Dom z papieru - z tego co wiem to bardzo dobrze się przyjął i faktycznie nie jest zły, ale jest tam za dużo postaci, których nie mogę znieść. Tokio i ten jej kochaś? No błagam. Tylko Berlin i Profesor.

Better Call Saul - nie raz widziałem, jak jest wychwalany - dla mnie co najwyżej dobry, ale gdyby to nie był spin-off Breaking Bad...

Altered Carbon - za sam klimat, zdecydowanie.

Manhunt: Unabomber - już nie pamiętam, ale podobał mi się xd

Dobrych seriali (lepszych niż te powyższe) było więcej, jeszcze przed Netflixem, tylko tu pojawia się problem z pamięcią. O, na przykład taki True Detective sezon 1. Z filmów obejrzałem ostatnio "Nie otwieraj oczu" i "Zjawę" - dobry film o zemście. Tylko pamiętajcie, że nie jest to film akcji.

 

W skrócie - Black Mirror.

 

Obejrzalem dom z papieru i ten kochaś jej jesli dobrze pamietam to Rio i gościa lubiłem ale sama Tokio jest irytująca to fakt. Berlin Denver  najbardziej przypadli mi do gustu. Generalnie serial spoko ale ro*******a mnie ta scena z motorem i jak nikt w nią nie mógł trafić -_-. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zmienił(a) tytuł na Filmy i seriale godne polecenia (albo nie)
  • 5 miesięcy temu...
  • Moderator
18 godzin temu, pBartnik napisał(a):

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Podajcie jakieś mocne horrory na weekendowa noc halloweenowa.

Nie ma już dobrych horrorów. Szukaj bardziej w filmach w okolicy 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.