Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
mesisco

Problem z kolorami - sRGB? - pytanie laika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie ? pierwsze co to proszę o wyrozumiałość, w Photoshopie działam bardziej amatorsko i intuicyjnie.

Mam duży problem z kolorami przy zapisie. Rozbieżności są ogromne i nie umiem sama sobie tego uporządkować. Pracuję na dosyć starym komputerze, próbowałam na wszelkie możliwe sposoby - jednak to co widzę u siebie jest baaardzo rozbieżne z tym co zapisuję i odtwarzam na innych urządzeniach. Sprawdzałam ustawienia u siebie w PS - jest sRGB, zapisywałam w różnych formatach, zmieniałam kolor z obecnego z palety Pantone Solid Coated na odpowiednik hex (nie wiem czy ma to sens?).

Bardzo proszę o pomoc jak w miarę /ujednolicić/ kolor mojej pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

wybierając kolory grafik sugeruje się barwami jakie są wyświetlane na jego ekranie - posiadając np. stary monitor z matrycą TN, nic nie zrobisz w tym przypadku, gdyż wina leży po stronie sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Tak mi się wydaje, że wina leży po stronie sprzętu. Kiedy odnajduje ten kolor w próbnikach Pantone na telefonie wygląda on całkiem inaczej niż na komputerze, na którym tworzyłam grafikę. Podobnie gdy wysyłam ją na nowsze komputery. Co mogę zrobić w tym przypadku? Skoro nie jestem pewna kolorów na moim sprzęcie? Jedynie opracować grafikę na nowym? :) Matryca to chyba TFT - sprzęt nie jest aż tak archaiczny, ale z 8 lat ma... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Przez 8 lat w matrycach sporo się zmieniło m.in. nasycenie kolorów, kontrast etc. Kupno nowego monitora rozwiąże twój problem - kiedyś miałem ten sam dylemat.

Edytowane przez Norbert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi