Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Ma ktos jakikolwiek pomysl jak stworzyc siatke podobna do takiej jak mamy na globusie z umieszczona tam grafika ktora docelowo ma znalezc sie na kuli. 

Probowalem juz w programach Cad ale nie da rady. Grafika to proste ksztalty lub kontury lecz musza byc odpowiednio rozlozone na siatce ktora obejmuje kule.

Docelowo chcialbym to wrzucic na ploter wiec zalezalo by mi na dwg/dxf

Pomocy juz nie mam pomyslow, czy ma ktos jakies doswiadczenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje Marcin za film ale proboje uzyskac po nalozeniu czego lub narysowaniu na kuli taka drukowalna siatke. Tutaj jest moj problem. Wtedy takim wydrukiem odpowiednio wyskalowanym mozemy fizycznie kule otulic ?

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Tanuki grafika 3d mozesz cos wiecej powiedziec. Ja bardziej w cadzie tutaj wlasnie sie konczy moje doswiadcznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak jak Marcin wysłał filmik, w photoshopie robisz sobie globus w 3d i na niego nakładasz teksturkę jaką sobie zapragniesz. Polecam tutoriale od Adobe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy temat i wart zainteresowania.
Od wielu lat zajmuję się tworzeniem oprogramowania graficznego dla rynku DTP.
Tu jest moja strona firmowa:

Właśnie pracujemy nad wdrożeniem kolejnego programu, który będzie związany z grafiką 3D.
Pod tym adresem:

powstaje strona poświęcona temu programowi.
Program co prawda nie robi tego, o czym mowa, ale mógłby to robić i możemy taką funkcjonalność wprowadzić.
Jeśli sprawa nie jest pilna - to proszę autora wątku o kontakt do mnie na meila 

. Po omówieniu szczegółów jakby to miało działać i wprowadzeniu tego do programu - udostępnię program do testów.

(Przy okazji - gdyby inni użytkownicy forum byli chętni do prób z programem - to też proszę o kontakt, chętnie udostępnimy).

Edytowane przez Stefan_3N
poprawki w linkach

Bank fotografii: https://foto.3n.com.pl, Program do składu dokumentów: https://kombi.3n.com.pl, Wirtualna galeria fotografii: https://vg.3n.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi