Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MaciekM

Zlecenia płatne na forum a pliki robocze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Właśnie miałem dziwną sytuację, w której zleceniodawca żądał ode mnie plików .cdr projektu logo. Przesłałem mu .pdf'a z różnymi wersjami kolorystycznymi znaku w wektorach. Na nic się zdały usilne tłumaczenia, że .pdf wystarczy. Nie ukrywam, że nie lubię się dzielić plikami roboczymi. To tak jak by zamówić buty u szewca i przy odbiorze żądać wszystkich form z których korzystał do ich uszycia.

Dla  świętego spokoju wysłałem tego .cdr'a 

Ale może można by było gdzieś określić w regulaminie zleceń płatnych co powinno zostać przesłane zleceniodawcy a co nie powinno?

Pozdrawiam!
Maciek M.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro klient wymaga, klient powinien dostac. Nie. sprecyzowales pewnie, ze w cenie tego nie ma, wiec zleceniodawca w 100% mial prawo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Klient twierdził, że powinien go otrzymać bo potem będzie musiał płacić grafikowi albo drukarni za implementacje projektu (np. na koszulki itp). Napisałem mu, żeby tego pdf'a otworzył w Inkscape to mi podesłał screena, że w literach są same węzły. (Zawsze klientowi wysyłam logo z czcionkami przekształconymi w krzywe i osobno dołączam informacje o użytych fontach.). Odesłałem mu screena z corela, że to normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, ze ja tak serio. 

Później sa wlasnie takie smaczki, że pisze do ciebie klient ze zleceniem  np. strony/ulotki/banera i wysyła logo w wordzie, bo takie otrzymał od twórcy.... 

Pracowałam w kilku agencjach lepszych i gorszych, sama tworze loga i dobrą praktyką jest wysyłanie wlasnie takich paczek o których wspomnialam we wcześniejszej wiadomości. 

Bądź profesjonalny plz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

@PatrycjaPe Czytaj ze zrozumieniem. ? 

Namieszałaś teraz trochę. ? Moja wypowiedź: "Ty tak na serio? ..." była do kolegi @Sven1789 

Z Twoją wypowiedzią przecież się zgadzam. Bądź profesjonalna plz. ?

P.S.
A .pdf do logo wystarcza zupełnie jak .eps . Przy czym .pdf ma więcej zalet m.in. to że jest bardziej popularny i każdy klient ma możliwość podglądu. 

Dodam jeszcze dla uściślenia, że .pdf zawierał komplet wersji kolorystycznych (Mono, inwersja, achrom, na tle kolorowy, białym, czarnym, transparentnym oraz same krzywe pod ploter). Do tego jeszcze informacje podstawowe o kolorach RGB i CMYK oraz o użytych fontach. Czy to (biorąc pod uwagę przeciętne ceny jakie są oferowane za logo)  to jeszcze za mało? ?

Idę kopać rowy.

Aaaa i jeszcze do tego przepisanie praw majątkowych. 

Edytowane przez MaciekM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no jak dostał takiego pdf'a to powinno mu wystarczyć. też jestem za pdf a nie eps (podgląd). 

mogłeś znaleźć gdzieś w necie jakiś wpis na blogu i go tam odesłać.

zawsze się jakiś klient trafi ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi