Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hrupioncy

PROGRES umiejętności grafika!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie do Was, koledzy po fachu.. Grafiką zajmuję się naprawdę długo.. 

Początki były z pasji i chęci zdobywania umiejętności, później przerzuciłem to bardziej na zarobki i tak czas leciał, a z nim kolejne projekty. Od kilku tygodni zastanawiam się ciągle, co mógłbym robić dalej w temacie grafiki, żeby dalej progresować z grafiką, robić rzeczy bardziej "premium" i po prostu wznosić swój poziom.

Mieliście kiedyś podobny "problem" do pokonania? Dać krok dalej i poprawiać swoje prace.. Gryzą mnie ambicje i muszę trochę wznieść wyżej swoje projekty. 

Z góry dzięki za każde rady. Pozdro wszystkim ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam książki to raz, dwa to nowe programy ? no i oglądanie dużo prac najlepszych grafików i agencji to jest mocno inspirujące i uczące nowych trendów. 

Ciągła praca też rozwija, więc jeśli będziesz miał klientów będziesz chciał grafikę podnosić o kolejny poziom

?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zależy w którym kierunku grafiki xd 

Jeśli logo to np logo design love, ponadczasowe logo

Do druku to kompendium DTP - 1000 str okolo

SA też książki do fotomanipulacji itp

?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w tych czasach grafik to "szeroki" zawód ?
Do książek nie jestem przekonana, bo czasem nie nadążają nad stanem rzeczywistym .. ale co kto lubi ?

Jeśli kręci Cię DTP to tu jest pewnie duże pole do popisu, aczkolwiek to nie moje klimaty .

Jeśli digital - Prócz ogarnięcia wszystkich super-łał-extra nowości w Photoshopie CC, masz np. do wyboru wektory w illustratorze, które następnie możesz zanimować w After Effects i za pomocą Lottie wrzucić na stronę zaprojektowaną w XD'ku.  ?

Są tez social media, projektowanie pod nie może być wyzwaniem, gdy poznajesz grupy docelowe i wymagania portali. 

Według mnie jednak najlepiej rozwijają skille (niestety) duże long-termowe projekty w kilkuosobowych zespołach w dużych agencjach.  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja bym nie powiedział, że książki są złe. Pokazują jak podchodzić do projektu, przedstawiają Ci etap planowania projektów i koncepcji.

Nie mówię o książkach sprzed 50 lat tylko np sprzed kilku. naprawdę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi