Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane WebDesign - początki, porady i wskazówki. Jak zacząć?


Cristiano10
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez tanuki,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Postanowiłem, że zacznę poważnie "bawić się" w WebDesign, czyli projektowanie layoutów i ogólnie stron www. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem obeznany w programach graficznych tj. Photoshop, Illustrator.

Jako, że zawsze radziłem sobie sam i starałem się wszystko robić sam od podstaw to tu pomyślałem, że łatwiej i szybciej będzie mi zaklimatyzować się przy kilku poradach lub istotnych wskazówkach. Proszę o jakieś konkretne porady jak zacząć, może jak Wy zaczęliście i w jaki sposób kształtować swój skill.

Zatem kilka pytań na początek:

- czy warto swoje layouty ciąć w Photoshopie czy może w innym sposób - chodzi o późniejszą implementację w HTML,

- czy HTML wciąż jest popularny, warty uwagi i użyteczny,

- jak dobierać rozmiary stron/szablonów, chodzi dokładnie o wyświetlanie w przeglądarce i tworzeniu w ps,

- jakie strony są pomocne jeśli chodzi o trendy itp,

- jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy na web designerów/developerów,

- od jakich projektów zacząć by sprawnie poznać WebDesign od środka?

Proszę wybaczyć, że bardzo wiele rzeczy tu wypisuję, ale chcę wykorzystać czas skutecznie i będę wdzięczny na każdą poradę. 

PS

Mam od dzisiaj pewien problem w Photoshopie:

- po włączeniu program pracuje w dziwnym odcieniu, w obszarze roboczym kolor biały wygląda raczej jak lekko żółty niż biały czy wie ktoś czym to może być spowodowane?

PS2.

Czy to forum nie jest czasami kontynuacją słynnego grafika.pl?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
  • Rozwiązanie
 
 
 
 
 
 
29 minut temu, Cristiano10 napisał:

Witam wszystkich,

Postanowiłem, że zacznę poważnie "bawić się" w WebDesign, czyli projektowanie layoutów i ogólnie stron www. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem obeznany w programach graficznych tj. Photoshop, Illustrator.

Ogólnie to musisz porobić jakiś kursy do projektowania płatne lub darmowe, zapoznać się z projektowaniem jak i ważniejszej strony, user experience, która pozwala nam na projektowanie działających stron internetowych. Do projektowania stron internetowych używa się Figma, Adobe XD, Invision Studio, Framer, Sketch.

 
 
 
30 minut temu, Cristiano10 napisał:

Jako, że zawsze radziłem sobie sam i starałem się wszystko robić sam od podstaw to tu pomyślałem, że łatwiej i szybciej będzie mi zaklimatyzować się przy kilku poradach lub istotnych wskazówkach. Proszę o jakieś konkretne porady jak zacząć, może jak Wy zaczęliście i w jaki sposób kształtować swój skill.

Żeby zacząć to musisz ogarnąć podstawy projektowania grafiki, bez tego Twoje projekty będą kiepskie i marne. Jak ogarniesz podstawy(teorię) to przechodzisz do kopiowania innych designów (praktyki) i uczysz się jak zarządzać gridem, jakich trendów się używa, oczywiście nie każda strona będzie zaprojektowana poprawnie, ale w dzisiejszych czasach designerzy mają duże pole do popisu. Oczywiście podczas nauki nie warto jest wrzucać prace do oceny, ponieważ po przez "robienie" kursów możesz sobie wyrobić nawyki, które uczą projektowania i będziesz wtedy wiedział w jakim stopniu jest Twój projekt, czy jest warty udostępnienia do internetu w celu uzyskania opini, czy nie.

Nie rozumiem pytania o HTML5, to jest raczej podstawa, markup, bez niego raczej nie powstanie żadna strona internetowa XD W dzisiejszych czasach używa się frameworków jak React, Vue czy Angular.

 

 
 
 
31 minut temu, Cristiano10 napisał:

- jak dobierać rozmiary stron/szablonów, chodzi dokładnie o wyświetlanie w przeglądarce i tworzeniu w ps,

No strony to się projektuje responsywne, czyli i tak musisz je zaprojektować w full hd, czyli 1080p ponieważ programy wyżej wymienione nam na to pozwalają, photoshop nie.

33 minuty temu, Cristiano10 napisał:

- jakie strony są pomocne jeśli chodzi o trendy itp,

Różne, wpisujesz web design trends 2019, polecam czytać stronkę webdesignernews.com tam codziennie pojawiają się artykuły o projektowaniu.

34 minuty temu, Cristiano10 napisał:

- jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy na web designerów/developerów,

Ludzie ogólnie idą bardziej w tą cięższą, poważniejszą stronę czyli UI i skupiają się na tym, bo web design nie różni się praktycznie niczym, interfejs to interfejs ?

35 minut temu, Cristiano10 napisał:

- od jakich projektów zacząć by sprawnie poznać WebDesign od środka?

Nie rozumiem pytania, najpierw musisz się nauczyć jak się projektuje strony, reszta należy do Ciebie.

35 minut temu, Cristiano10 napisał:

Czy to forum nie jest czasami kontynuacją słynnego grafika.pl?

Jeśli już to Graffika.pl, która się przemieniła w Grafmag.pl, więc nie jest kontynuacją tej strony/forum.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o webdesign to musisz sobie wyrobić "oko". To przyjdzie z czasem, po prostu trzeba konsekwentnie przeglądać strony i patrzeć na małe elementy które powodują, że strona jest atrakcyjna. No i przede wszystkim siedzieć i robić swoje. Jak będziesz miał dziesiątki projektów za sobą to zauważysz duży progres.

Ja lubię przed pracą sobie pooglądać 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
 , można dużo inspiracji złapać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
21 minut temu, d_gustavo napisał:

Jeżeli chodzi o webdesign to musisz sobie wyrobić "oko".

Wyrobić "oko" i złe nawyki, a później ciężko będzie się odzwyczaić. Lepiej wziąść się za robienie kursów, lub wideo kursów, gdzie ludzie tłumaczą i pokazują jak co się tworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tanuki napisał:

Wyrobić "oko" i złe nawyki, a później ciężko będzie się odzwyczaić. Lepiej wziąść się za robienie kursów, lub wideo kursów, gdzie ludzie tłumaczą i pokazują jak co się tworzy.

To już zależy od stron, które będzie przeglądał. Nie koniecznie musi wyrabiać sobie złe nawyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.