Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Kaseton Reklamowy Podświetlany Pomoc


mykingdomm
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Gość Randomowy,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, po raz pierwszy tworzę projekt na podświetlany kaseton reklamowy potrzebuję kilku informacji na ten temat. Chcę aby grafika była podświetlona cała, napisy + tło i inne elementy więc grafika musi być podświetlona cała. Wielkość jaką planuję to 150cm/50cm.

Do uzyskania takiego efektu w stylu neon, oraz wygodę przy manipulacji efektami projekt będzie tworzony w PS.

Jaki typ druku/technikę wykonania najlepiej wybrać w tym wypadku?

Jakieś ważne wskazówki co do projektu?

Chcę finalnie uzyskać w niebieski > niebieski co w CMYK dla mnie nie jest takie proste w zestawieniu z typami materiałów i techniki wykonania takiego kasetonu.. jakieś porady?

Zależy mi na tam aby kolory były w miarę żywe a nie blade w efekcie końcowym na kasetonie z podświetleniem.
Wrzucam pliki, nazwijmy to próbkami/testowymi projektami  w RGB oraz CMYK do wglądu.
Najbardziej optymalny efekt dla mnie to jak  w ss z RGB tylko może mniej kontrastowe.
Projekt i efekt końcowy jest dla mnie ważny ze względu że robię go po części dla siebie.
Jakich kolorów użyć w CMYK dla optymalnego i zbliżonego efektu do rgb?
Pozdrawiam
 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to myślę, że będzie trzeba jakiejś dobrej folii, która mniej światłą przepuści, aby litery "rozświetlały" jak neon. Na grafikę nie nakłada się rozświetleń. co do koloru to mi się wydaję, że najlepiej przejrzeć palety jakieś cmyk i sobie dopasować.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
Gość Randomowy

To jest ciężka historia, ale spróbował bym to ugryźć inaczej ...
Na całości kasetonu pierwszą warstwę dałbym z folią do podświetleń. Oracal 8500, kolor powiedzmy 005 i napis "BAR" 035 i dopiero na to wykleił grafikę grafikę z wyplotowanym i wybranym neonowym napisem.
Z jednej warstwy folii raczej nie uzyskasz takiego kontrastu między cieniem dookoła a świecącym neonem.
Ledy kładziesz tylko tam dokąd sięga niebieskie światło, minus grubość kasetonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Randomowy

Albo inaczej.. plexa do podświetleń, opalowa albo jakiś perspex. I wtedy druk bezpośredni na pleksie na drukarce  UV z kolorem białym (Arizona?)
Z 3 plików.. dajesz warstwę białego, potem czarny potem znowu biały i na koniec (CMYK-z grafiką)
Oczywiście w białym i czarnym odseparowywujesz puste miejsce na neonowy napis.

Znowu żeby drukować białym kolorem musisz zrobić dodatkowy kanał. (Kanał koloru dodatkowego) 

 

 

Edytowane przez Randomowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.