Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
wokku

Loga wokku

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, zacząłem się coś bawić w loga i szału nie robię, chciałbym otrzymać krytykę i podpowiedzi co mogę poprawic!!!
Pare pracek cyk

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

ja może ekspertem nie jestem, ale skoro prosisz o krytykę i rady to proszę:

ORZEŁ

- generalnie byłoby nie najgorzej, ale jest chaos w kompozycji straszny (nie wiadomo o co chodzi z tymi półkolistymi wcięciami - dodają dynamizmu, sugerują obrót, może w pewnym sensie planetę, np Ziemię kręcącą się we własnej osi, ale nie rozumiem koncepcji no i wydaje się, że z nimi coś nie tak, natomiast jako sam sygnet wpisany na okręgu może odrobinę lepiej, ale trochę dół źle wygląda przycięty akurat w taki sposób, bardzo dużo chaosu dodają też te momenty gdzie następuje zmiana kolory upierzenia),

- wg mnie jest za dużo kolorów tutaj już, nie wiem czemu, ale symbolika z orłem czy innymi ptakami szlachetnymi najlepiej wygląda wg mnie w monochromie, ewentualnie w dwukolorze.

- krzywizna okręgu i linią którą wzrok prowadzi dziób jakoś tak nie współgrają, to też powoduje odczucie chaosu.

- jestem starej szkoły, choć rozwój w sumie jest fajny to kilka zasad tworzenia logo powinno wg mnie zawsze przyświecać twórcy bez względu na modę (Logo powinno wyglądać dobrze w wersji 1 kolorowej, trzeba wziąć pod uwagę, że wiele firm drukuje potem materiały naszych klientów na czarno białych drukarkach i nie widać tam delikatnych gradientów czy delikatnych przejść kolorystycznych, a zamiast tego często niezrozumiałe bohomazy wychodzą. Cyfrowo wyglądało fajnie, a po wydruku... klops. To cenna rada, zapamiętaj to. Nie idź na ilość logo tylko postaraj się pracować nad istniejącymi - rozwijać je i udoskonalać - przygotować kilka wersji kolorystycznych, kilka wersji układu (sygnet+typografia, różnie względem siebie ułożone), koniecznie wersję monochromatyczną i ... warto zadbać o to, żeby logo dobrze wyglądało MAŁE, po wydruku. Mam na myśli, że tak jak z kolorem - tak z rozmiarem - nie mamy wpływu do końca na to, jak używane jest nasze logo, więc trzeba postarać się, żeby zabezpieczyć je np przed tym, żeby przeskalowane do za małych wymiarów nadal wyglądało czytelnie - byłoby idealnie, gdyby logotypy były czytelne w granicy rozmiarów tak mniej więcej 1,5cm x 1,5cm - to jest rada uniwersalna, dotyczy wszystkich projektów

ŚWIS-MAR

- tutaj jest mocno źle. wg mnie powinieneś zacząć od szkicowania, próby znalezienia takiej miniatury świstaka (jeśli koniecznie musi być ten pomysł), która będzie jak najprostsza i pozbawiona gradientów, nieco bardziej estetyczna i bardziej proporcjonalna;

- choć koncepcja jest w pełni zrozumiała to postarałbym się poprawić symbol, być może wystarczyłoby mniej elementów związanych z budownictwem (kask i dwa szpadle - robi się ciasno);

- typografia nie ma składu, brzydki font, wszystko jakoś tak niezależnie lata,

- brzydko zaprezentowana praca - za duża w stosunku do tła, tło brzydko przycięte

- najgorsza praca, ale można z niej dużo wyciągnąć - po prostu gruntowny remont potrzebny 🙂

KOLIBER

- najlepiej wygląda, choć brakuje całości koncepcji;

- podoba mi się minimalistyczna praca na kształtach, dużo ładniej zamknąłeś kolibra w symbolice niż świstaka;

- gradienty do wyrzucenia, ale już nieznaczne są, co poprawia odbiór w przypadku jednokolorowej wersji, czyli to co pisałem tam wyżej apropos ORŁA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi