Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Laptop dla początkującego grafika


karlosfly
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Blaza,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Piszę w sprawie pomocy w wyborze laptopa. Jestem początkującym, może przyszłym grafikiem. Obecnie pracuję na programach od Adobe: Photoshop, Illustrator, Indesign. Pracuję również w mediach społecznościowych: publikacja postów, prowadzenie strony sklepu FB. Wybieram się również na studia związane z grafiką, marketingiem czy nowymi mediami, gdzie laptop też na pewno się przyda.

Z grafiką tak naprawdę dopiero zaczynam, jestem w trakcie różnych kursów od eduweb, dlatego też nie chce inwestować dużych pieniędzy w sprzęt, ale nie chce przyoszczędzić żeby się później męczyć. 
Mój budżet określiłem do 4000zł. Nie mam pojęcia czy za taką kwotę jestem coś w stanie kupić, może warto albo nawet trzeba zwiększyć ten budżet. 
Byłbym wdzięczny za pomoc w dobraniu sprzętu do moich potrzeb. Prosiłbym o konkretne przykłady laptopów. 
Jest może ktoś zorientowany co jest ważne w laptopie dla grafików na co zwrócić szczególną uwagę ?
 

Poszukałem przykładowe modele, co powiecie na ich temat:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

, wszędzie jest napisane że to jest laptop dla graczy, a czy do tworzenia grafiki w Adobe też się nada ?
 
I jeszcze znalazłem coś takiego:
-
Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

-
Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 
 
Jeszcze chciałbym wspomnieć, że średnio mi odpowiada gamingowy wygląd tych laptopów i wolałbym bym bardziej coś normalnego, ale oczywiści najważniejsza jest wydajność i płynna praca z grafiką.

Z góry wielkie dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech co wystawiłeś brał bym tego Lenovo. 

Programy od Adobe bardzo lubią RAM także dużo ramu i jakiś szybki dysk SSD, ten Lenovo ma SSD M.2 czyli jeszcze szybsze od zwykłego. Sam mam zamiar sobie dokupić jakiś dysk SSD m.2 żeby sprawdzić czy faktycznie czuć różnice między zwykłym. Do tego wziął bym jakiś dysk w granicach i5 albo coś od AMD z tej samej klasy są sporo tańsze a w programach mają podobną wydajność albo wyższa. Grafikę jakiegoś GTX 1050 myślę że spokojnie starczy do samego 2D.

Tak najprościej mówiąc im mocniejszy komp tym lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jeśli mógłbym prosić o konkretne przykłady laptopów ? 

Przeszukuje cały czas internet, ale nie widzę nic sensownego do pracy w tej cenie, laptop dedykowany pod grafików. Cały czas jakoś odstrasza mnie ten gamingowy wygląd, wolałbym coś bardziej estetycznego i eleganckiego (modnego).

Znalazłem jeszcze taki sprzęt i na pierwszy rzut oka jest okey, matryca z dobrym odwzorowaniem kolorów,  4K, dotykowy ekran (fajny bajer), 16gb ramu. Jednak zdążyłem się zorientować, że to laptop sprzed kilku lat i czy dałby rade na ten moment i pociągnął jeszcze kilka lat ? 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Nie znam się kompletnie na procesorach i kartach graficznych, jeśli mógłby ktoś na to spojrzeć fachowym okiem.

Laptop jest obecnie chyba nie dokupienia nowy (nie udało mi się znaleźć, ale nie wykluczam kupić poleasingowy ponieważ mam sprawdzone źródło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda nieźle. 

Chociaż ja bym sobie nie kupił laptopa do grafiki wolę zwykle PC, tańsze sam mogę sobie złożyć i moc większa. No i nie chciał bym się teraz wpatrywać w monitor 15'' przy robieniu jakiejś grafiki ? 

Wejdź sobie na morele na przykład i masz tam dużo laptopów.

Edytowane przez Blaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nic mi nie zastąpi mobilności, wybieram się na studia i laptop się przyda, można w przyszłości dokupić monitor ?

Wiem że np na morele jest dużo laptopów, aż za dużo im więcej się patrzy, czyta to szczerze coraz bardziej nie wiem jaki wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, karlosfly napisał:

@Michał hmm używany macbook, nie myślałem o tym. Ty kupiłeś również używkę ? 

Tak, kupiłem używanego, przesiadłem się z Windowsa i jestem miło zaskoczony zarówno przyjaznym systemem jak i płynnym funkcjonowaniem całości. Poniżej wklejam Ci specyfikację, dałem za niego 4500 zł.

Screenshot 2019-07-31 at 3.07.06 PM.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie trochę ten ekran 13 calowy ;/ 

@mateuszbartosik Tego macbooka 2016 też kupiłeś używanego ? 

 @Michał A pracujesz na progrmach Adobe (illustrator, photoshop, indesign) ?

 

Macie może jakieś sprawdzony sklep w którym można kupić używanego Macbooka ?

Edytowane przez karlosfly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karlosfly  Ja akurat kupowałem nowego, ale raczej spokojnie znajdziesz używane w idealnym stanie. Też myślałem, że 13" to mało, ale faktem jest, że za pomocą skalowania mam większą przestrzeń roboczą niż na monitorze podpiętym do mojego PC. Jedyny sklep jaki przychodzi mi do głowy to 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
. Jak nie tam, to Allegro (ale od sprzedawcy z dobrymi opiniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już prawie zdecydowany na tego lenovo legion y530, jednak teraz jak zacząłem w poszukiwaniu sklepu okazuje się że tego na x-kom z dyskiem 1TB i dyskiem ssd 240Gb nie ma już w sklepie x-kom. Znalazłem na komputroniku z dyskiem 512Gb ssd m2 jednak są dwie wersje jeśli chodzi o kart graficzną gtx 1050Ti albo gtx 1050. Warto dołożyć 200zł do karty titanium gtx 1050Ti ? 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

A co do dysku to wystarczy taki jeden ssd ? Jak będę miał na nim windowsa i dane to nie będzie problemów z płynnością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Jak go zapchasz całego danymi to oczywiście że będziesz miał. Lepiej weź sobie jakiś z 240 GB ssd i na nim programy i windows. Drugi jakiś na same dane może być zwykły HDD.

Wszystko zależy od tego ile będziesz miał tych danych jak małe pliki to jeden ci starczy na jakiś czas. Do samej grafiki 2D zwykły GTX 1050 starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.