Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Grafik a poprawne wymiary przy projekcie oklejenia pojazdu


atus123
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez marek_ront,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

przychodzę z może dosyć prostym problemem lecz dla mnie bardzo niejasną kwestią.

W przypadku projektowania oklejenia pojazdu przez grafika, ponosi on pełną odpowiedzialność za poprawność wymiarową plików wykonawczych (wektorów itd.)? Nie mówimy tu o wizualizacji.

Czyli czy prawidłowe zwymiarowanie grafiki wchodzi w zakres profesjonalnego charakteru działalności grafików czy rolę dopasowania plików względem wymiarowym do nadwozia pełni firma realizująca dany projekt oklejajaca go fizycznie?

Spotkałem się z opinia od wielu firm oklejających ze to ich rola, aczkolwiek jedna jest odmiennego zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, wydaje mi się ze dopasowanie plików i dopilnowanie poprawności wymiarowej leży w ich gestii jako ze maja auto u siebie. 

Kwestia dotyczy teraz pieniędzy bowiem firma oklejająca domaga się zapłaty za koszty materiału który puścili prosto do druku nie sprawdzając poprawności wymiarów a ten wydruk nie spasował na samochód (okazało się za małe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem się o pomoc do prawnika lecz zadał on pytanie z początku tematu:

„Czy prawidłowe zwymiarowanie grafiki wchodzi w zakres profesjonalnego charakteru tej działalności”

Stąd mój temat na forum.

Umowy brak, klient który opłacił projekt otrzymał informacje ze otrzyma pliki wektorowe oraz wizualizacje bez wzmianki  czy będą one 1:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.