Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Tworzenie loga


tofu
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez PatrycjaPe,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nigdy nie zajmowałem się profesjonalnie grafiką a moje doświadczenia to drobne retusze i manipulacje za pomocą gimpa. Aktualnie korzystam też z affinity designer i "umiem" posługiwać się krzywymi oraz eksportować do svg.

Ostatnio zacząłem interesować się w jaki sposób są tworzone loga. Chodzi mi tu bardziej o pracę grafika, jak to wszystko wygląda. Wiadomo, każdy ma inne umiejętności i techniki. 

- Zakładając, że jest tworzone proste (tanie) logo to czy grafik do logotyp-u używa czyjejś czcionki i tylko dostosowuje ją do potrzeb?

Może jest to banalne pytanie, ale zawsze mnie to zastanawiało. Do tych droższych projektów zakładam, że na pewno praca zaczyna się od papieru i ołówka lub jakiegoś brushpen-a.

Edytowane przez tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Powiem Ci jak to wygląda u mnie .

Przy 'normalnych' klientach - jest brief, lub krótki wywiad, w  którym zbierasz informacje o tym jaki jest ulubiony kolor żony prezesa czym zajmuje się firma, kto jest klientem docelowym, czy są już jakieś firmowe kolory, dotychczasowe podjęte działania itp itd.  Gdy mam wszystko zebrane od strony klienta to następnym krokiem jest research i potwierdzenie czy to co mówi prezes to prawda (a wierz mi, to co sobie ubzdurają właściciele firm o swoim biznesach to czasem magia w porównaniu do rzeczywistości). Po klepniętym budżecie dalej wchodzi program do grafiki wektorowej. U mnie jest to Illustrator. Tworze sobie jakąś koncepcję w głowie i sprawdzam czy się sprawdzi ? Ot tak.

Nawiązując do twojego pytania - co z fontami?

No nic ? Fonty np. udostępnione od google są bezpłatne i można je wykorzystywać. Są fonty płatne, do których potrzebujesz licencji na wykorzystanie komercyjne. Ja osobiście rzadko widuje, że ktoś stworzył customowy font do logo ?Chyba, że to jakiś wytwór typograficzny, ale wtedy większość albo pisze ręcznie albo edytuje istniejący...

 

Przy klientach low-costowych proponuje logotypy, które zostały odrzucone na etapie innych realizacji. Taki recykling ?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.