Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

friisann
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Dawid,

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Mam pytanie odnośnie nauki ux/ui designu. Jestem początkującą osobą, chciałabym przekwalifikować się z zawodu zupełnie niezwiązanego z branżą IT. ?

Mój problem polega na tym, że nie bardzo wiem od czego zacząć, jak pogrupować materiały do nauki, na czym skupić się na początku, żeby móc gładko przechodzić do kolejnych działów, aby nauka była uporządkowana i niczego mi w trakcie pracy/nauki nie brakowało. Jakie są wasze doświadczenia z nauką od podstaw we własnym zakresie? Gdzie szukacie inspiracji i pomysłów na projekty tworzone w czasie nauki? Czy znacie jakieś przydatne strony, blogi, kursy/samouczki do nauki, które bardzo wam ułatwiły życie, a ja jeszcze na nie nie trafiłam? :D Jak wygląda wasz proces tworzenia? Wszelkie informacje mile widziane! ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
  • Rozwiązanie

Moim zdaniem najlepiej zacząć po prostu od tworzenia własnych projektów, nie musi to być od razu coś dużego, ale na przykład pojedyncze screeny, typu panel logowania, wygląd profilu użytkownika itd.

Fajną opcją jest daily UI challenge - codziennie tworzysz jedno UI, nie wymaga to zbyt wiele czasu, bo około 30 min - 2h dziennie, a efekty zauważysz już po krótkim czasie.

Gdy już nabierzesz wprawy możesz zacząć tworzyć w międzyczasie jakieś większe projekty, typu cała aplikacja lub strona www, imo cały proces tworzenia powinien wyglądać tak:

Research --> userflow --> szkic, np. na kartce (wstępne rozmieszczenie elementów itd) --> makieta / wireframe --> design --> prototyp / animacja --> mockup --> prezentacja

 

Inspiracje:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Kanały na YT:

[hide]

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
[/hide]

 

No i oczywiście transmisje z UI/UX na kanale Adobe na youtube, które odbywają się co tydzień.

Możesz oczywiście obejrzeć te, które się już odbyły. 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
zebrałem kilka z najlepszych do tej pory transmisji, szczególnie polecam te z Josh Iwata oraz Marvin Schwaibold.

 

Darmowy kurs od eduweb:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Z płatnych kursów polecam ten:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Blogi:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Materiały:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Zbiór video z konferencji UI/UX:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Pomysły do Daily UI Challenge:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Edytowane przez Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pozytywno/negatywne oraz czasochłonne są te doświadczenia (przynajmniej u mnie) i to właściwie taka jest odpowiedź na pierwsze pytanie. Na początku to jest czasem tak, że raz nie wyjdzie, drugi raz wyjdzie, ale jak się postępuje dokładnie powiedzmy według wskazówek to przeważnie wychodzi, a jak już się coś opanuje i ma wiedzę to wtedy rzadko się zdarza by coś nie wyszło. 

https://grafinity.pl

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Z inspiracji. 

Ewentualnie jeszcze tu: 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Można się czymś zainspirować. Chociaż polecam poradniki na youtube i praktykę bez wielkich kombinacji... Oczywiście wypadałoby się wcześniej zaopatrzyć w program lub programy, ale wystarczy nawet photoshop. Tak jak Dawid napisał w pierwszym zdaniu, trzeba najpierw nauczyć się podstaw grafiki, a dopiero później przejść na wyższy poziom. Wprowadzenie takich elementów graficznych później na stronę to wbrew pozorom nie taka łatwa rzecz, chociaż teraz jest dużo łatwiej niż kiedyś... Są programy, które same kodują takie obrazki, więc nie trzeba za bardzo znać języków programowania, jednak dobrze by było je rozumieć przynajmniej na poziomie podstawowym. Swoją drogą programu też trzeba nauczyć się obsługiwać, więc albo albo, wybór jest, a każdy uczy się na swój sposób przeważnie. 

Kursy... Hmm... Niech pomyślę... Spryciarze pl? ;D Nie no, a tak na poważnie to nie znam żadnych stron tego typu, oprócz jednej na której są poradniki do animacji/efektów specjalnych, a chłopaki już podali wyżej więc polecam tą stronę mimo, że nic o niej nie wiem, ^^ choć jest dość popularna i zakładam, że nie z byle powodu.

Mój proces tworzenia to używanie wyobraźni, jeśli nie mam pomysłu to po prostu robię coś na podstawie tego co wcześniej gdzieś widziałem, lecz zmieniam to w pewien sposób lub łącze z czymś innym. Przy większych projektach czasami nie potrafię sobie wyobrazić jak to ma wyglądać, np. Strona Internetowa. Jest mnóstwo tak podobnych do siebie stron, że ciężko uniknąć kopiowania szablonów, najlepiej wtedy zaczerpnąć inspiracji no i na ich podstawie tworzyć stronę lub skupić się na poszczególnych elementach, wziąć kartkę i rysować, np. Ok tak będzie wyglądał panel użytkownika, tak będzie wyglądała stopka strony, a w ten sposób zrobię galerię zdjęć. Można też opierać się na złotej proporcji czy gotowych szablonach i zmieniać je na swoje potrzeby.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.