Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Aplikacja do "mierzenia" designu


MichalKowalczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Chciałbym się czymś pochwalić!

Często miałem taki problem, że tworzyłem grafiki w kilku różnych wersjach, a potem nie mogłem się zdecydować, która jest lepsza. Potrzebowałem narzędzia, pełniącego rolę testów A/B, tylko na pojedynczych grafikach i w przystępnej formie. W związku z tym, że nic ciekawego nie znalazłem, postanowiłem stworzyć taką aplikację. Tak, aby każdy mógł sobie testować swój design w trakcie projektowania. Usiadłem z kolegami, zaplanowaliśmy, zaprojektowaliśmy, zaprogramowaliśmy i mamy wersję beta!

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

W przyszłości planujemy dorobić do tego wykresy, które będą pokazywały jak rozkładają się głosy, w zależności od płci oraz wieku. Dążymy do tego, aby dało się zmierzyć, która grafika lepiej trafia do danej grupy odbiorców.

Dajcie znać, co sądzicie. Czy widzicie użyteczność tego typu projektu itp.

Będę wdzięczny za każdy feedback.

 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Edytowane przez MichalKowalczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Świetny pomysł! Przynajmniej z założenia, jestem ciekawa jak z odbiorem ze strony grafików ?Może wreszcie przekonamy trudnych klientów, że czasem to my, nasze doświadczenia i rozwiązania mają więcej sensu niż ich wymyślone teorie. Przy dużej grupie testowej i różnorodności grup docelowych to naprawdę ma sens działać ? Trzymam kciuki! Planujecie apkę mobilną? 

 

Zacieram rączki i lecę testować. 

 

Edit. Już wiem czego mu brakuje - opisu, czego dotyczy projekt, jakiegoś backgroundu tematu (Bo np. to, że wolę zielone od niebieskiego nie wnosi nic do tematu, a niebieski może być kolorem firmy ?‍♀️? I serio wymyśliliście już, że trzeba będzie kupować punkty?  Projekt w wersie beta, ale proces zakupowy skodzony pierwszy.  Panowie... ?‍♀️

 

Edit 2. - Wtf - dlaczego odejmujecie punkty, jak wybiorę inaczej niż większość? To ma jakieś głębsze założenie?

Edytowane przez PatrycjaPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za taki obszerny feedback ?

Ten mini sklep to tylko forma wsparcia dla nas. Nie mamy inwestora, wszystko robimy z własnych środków, nie rzadko siedząc po nocach, bo w dzień praca. Nie chcemy, aby korzystanie z aplikacji było płatne czy coś.

Punkty można zdobywać  za darmo, poprzez głosowanie. I do tego zachęcamy na każdym kroku. Jeżeli wybiera się lepszą wersję* to dostaje się 1 punkt i odwrotnie. Za złe wybory się traci, ale w zasadzie jak się to z głową robi, ma się jakieś obycie i wyczucie - co się może podobać innym, to leci z górki.

* - Poprzez lepszą, nie mam na myśli tego, czy ona faktycznie jest lepsza czy gorsza, bo to ocena subiektywna. Bardziej chodzi nam o wybór społeczności - czyli opcję, która jest wpada w trendy, jest chętniej wybierana.

Co do odbierania punktów, to sporo się nad tym głowiliśmy, jak to zrobić, aby mechanizm nie znudził się po 2-3 kliknięciach. Uznaliśmy, że taki system, w którym czasem się traci, a czasem zyskuje jest idealny. W zasadzie zrobiliśmy z tego grę. W grach nie można tylko wygrywać, bo się szybko przejada. Prawdopodobnie nieco złagodzimy te kary, ale na razie to tylko beta i zgarniamy pierwszy feedback ?

Jeśli chodzi o opisy zawierające background, to zapisałem na listę "ToDo" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Damian zmienił(a) tytuł na Aplikacja do "mierzenia" designu
Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.