Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Kolory w AI


Feelip90
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Blaza,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przez swoją długą karierę nie zastanawiałem się nad tym, jednak ostatnio trafiłem na dosyć podręcznikowego właściciela drukarni, czego rzecz jasna nie traktuję jako wadę, ale pierwszy raz zderzyłem się z takim problemem a masę druku mam za sobą.

Problem tkwi w Illustratorze (może to nie problem?).  Jesteśmy w przestrzeni barw CMYK i potrzebuję stworzyć tło tylko na podstawie dwóch składowych, więc powiedzmy C0M50Y0K50 http://prntscr.com/pttq5z

Zapisuję, wysyłam plik i dostaję odpowiedź, że jest źle ponieważ nie składa się z dwóch składowych i dostajemy takie coś: http://prntscr.com/pttqlx

To samo dzieje się przy nadruku, 100%K - po chwili illustrator pokazuje inne składowe.

Nie zajmuję się stricte materiałami do druków jednak przy tworzeniu identyfikacji wizualnej, często przygotowuję akcydensy. Także samych plików do druku mam kilka za sobą. Jestem sam sobą zszokowany, że nie potrafię tego problemu rozwiązać - no chyba, że druga strona nie ma racji. 

Proszę więc o pomoc, wytłumaczenie krótkie dlaczego tak się dzieje i jak mam sobie z tym poradzić, ewentualnie jakie zapytanie wystosować do google bo przy dłuższych poszukiwaniach, nie trafiłem tam gdzie chciałem, ale trafiłem na Wasze  forum.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Feelip90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Zrobiłem sobie z ciekawość jakiś plik i nie mam takiego problemu. Plik ma kolory jakie ustawiłem, zapisałem nawet do jpg i się zgadzało. Może przy zapisie się coś sypie. Ustaw sobie w AI profil kolorów na FOGRA39 i przy zapisie nie załączaj profilu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.