Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Prośba o poradę w sprawie laptopa


fermina.daza
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Blaza,

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ?
 
Chcę kupić komputer przeznaczony do obróbki graficznej oraz (mam nadzieję w bliskiej przyszłości) animacji/ montażu. Chciałabym, żeby ten laptop trochę mi posłużył, ale też nie dysponuję ogromnym budżetem, więc muszę znaleźć coś pośrodku. Na pewno musi śmigać na After Effects ?
 
Nie mam też w tym momencie możliwości zakupu komputera stacjonarnego, więc w grę wchodzi tylko laptop.
 
Z tego co wyczytałam na różnych forach i w poradnikach wszelakich, potrzebne byłyby mi takie parametry:
 
- procesor i7
- dysk SSD (ewentualnie SSD+HDD), min. 1T
- RAM 32 GB, bądź 16 GB z możliwością rozbudowy  
- oczywiście dobra karta graficzna, wyczytałam, że najbardziej polecana jest Nvidia Quadro (ale jest w niewielu laptopach)
- ekran min. 15 cali - kusi mnie 17 (w tym momencie nie mam warunków mieszkaniowych, żeby podłączyć się z zewnętrznym monitorem, ale też obawiam się, że przy 17 calach rozdzielczość FHD może nie wystarczyć, za to 4K znów kosztuje krocie)
 
Wydaje mi się, że optymalnym rozwiązaniem byłby Dell Precision, jednak jego ceny trochę przerażają. Poza tym mimo wszystko chciałabym, żeby był bardziej mobilny, a to czołgi, które średnio da się ściągnąć z biurka ? Zastanawiam się też nad HP ZBook.
 
Czy bylibyście w stanie coś mi podpowiedzieć?
 
Pozdrawiam!
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Jeśli chcesz mieć dobre podzespoły to musi być duży inaczej się nie da. Wiem że budżetu to kwestia względna ale w cenie tego HP czyli ok. 10k całkiem spoko stacjonarkę można złożyć która będzie dużo wydajniejsza od laptopa, tym bardziej jak chcesz na nim robić animację i video. 

Ekran jak największy żebyś w miarę komfortowa mógł montować, o ile można mówić o komforcie przy 17".

Grafika to jakiś GeForce nowy RTX albo GTX powinien starczyć. Dysk wiadomo SSD najlepiej M.2, teraz są tanie to nawet możesz samo SSD jakieś duże kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ? Wiem, że stacjonarka byłaby najlepszą opcją, ale fizycznie nie miałabym gdzie tego komputera postawić ?

Myślałam o tych komputerach:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Ewentualnie ten z rozbudowaniem pamięcie do 32 GB?

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...
Nie rozumiem dlaczego wybierasz sprzęt na allegro, nie lepiej kupić w normalnym sklepie? morele, xkom jest tego naprawdę dużo a masz pewność że opisy są w 100% faktyczne i bez żadnych haczyków.  
Ja swoje początki zaczynałem na laptopie 15cali za 2 tys zł. Powiem szczerze że praca była naprawdę ciężka i męcząca.  Teraz pracuję na stacjonarce mam dwa monitory i nie jestem od niczego zależny, chce mieć jeden pracuje na jednym chce mieć trzy pracuję na trzech monitorach. Jeśli miałbym wydać za laptopa 8k nie wiem jakie musiałbym mieć zarobki żeby coś takiego zrobić. Jeśli chodzi o parametry.
Ważniejszy jest procesor niż karta graficzna. Procesor ma więcej do roboty i będzie bardziej obciążony. Mocne obciążenie wiąże się z większą temperaturą, a jak wiemy laptopy  się przegrzewają.
Ważna jest pamieć RAM, 16gb to minimum minimum.  Jeśli chodzi o twój laptop: Procesor z końcówką H z bardzo mocną grafiką zintegrowaną. Rozumiem że masz jeszcze GTX ale po co zabierać możliwości dla procesora skoro on ma tylko obliczać a nie wyświetlać obraz. Kolejna sprawa monitor , super że z matrycą IPS ale nic więcej nie piszę... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.