Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane indesign poprawki katalogu


psychodelizm
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Vienna,

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, w pracy dostalem katalog firmowy do edycji (dołożenie produtków, zmiana zdjęć, rysunków technicznych itp.)

Plik indesigna otrzymałem od poprzedniej firmy która go montowała (paczkę wyeksportowana z indesigna)

Wszystko ok, prawie że kończę swoją robotę z tym że własnie indesign w inspecji końcowej pokazuje mi 20 błędów w postaci braku linku do zdjęć.

Proszę o poradę, czy jeżeli w dokumencie indesigna zdjęcie jest widoczne, tylko że nie ma odnośnika do pliku z paczki to czy przy generowaniu nowej paczki drukarnia wydrukuje poprawnie katalog?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Jeśli w paczce, którą dostałeś od poprzedniej firmy są zdjęcia, to musisz je na nowo połączyć (jeśli zdjecia są w jednym katalogu, to najczęściej wystarczy wskazać tylko jedno,  areztę Indesign sam dopasuje po nazwach). W Indesign mogą się pokazywać zdjecia jeśli nie są połączone, to trochę jak miniatura "podgląd". Da się to też zapisać do PDF i wysłać d odrukarni, ale W ŻYCIU TEGO NIE RÓB. Raz tylko się na coś takiego złapałam - drukarnia wydrukowała tak jak wysłałam, dzięki czemu wszystkie zdjęcia, które nie były podłączone były w bardzo złej jakości.

Indesign w tej chwili wygeneruje Ci paczkę bez zdjęć najprawdopodobniej.

 

P.S. poza tym do drukarni wysyłasz PDF a nie paczkę pliku źródłowego...

Edytowane przez Vienna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są nie połączone zdjęcia z plikiem ID to albo jak już zostało wspomniane połączyć poprzez wskazanie folderu ze zdjęciami, albo napisać do firmy od której masz plik żeby ci cały pakiet przysłali, bo jeśli tak jak teraz oddasz to się "piksele" a nie obrazki wydrukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.