Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Pierwsze portfolio


Vzzuu
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Dawid,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Skończyłem w tamtym roku technikum i pojechałem za granice zarobić na auto. Niedawno wróciłem i zaczynam się rozglądać za normalną pracą w moim zawodzie czyli grafice. Z tego co widzę w ofertach nie jest łatwo szukać pracy grafikowi który jest tylko po szkole i nie ma doświadczenia.. Jednak udało mi się znaleźć ofertę w której nie wymagają na start kilku lat doświadczenia na stanowisku więc przygotowałem sobie w photoshopie ładne CV.. tylko że mam zrobić jeszcze portfolio.. Wiadomo, każdy grafik powinien takie swoje portfolio posiadać, ale co zrobić kiedy nie mam za bardzo co w nim zamieścić? Nie mam zapisanych żadnych swoich prac a i nie było to nigdy nic szczególnego. Ot jakiś plakat, ulotka i inne rzeczy które robiłem po prostu w szkole, kilka niezbyt wybitnych amatorskich rysunków w corelu. Ogólnie moje umiejętności nie są jakieś wybitne. Znaczy na tyle duże aby zdać wszystkie egzaminy zawodowe na 100% jednak chyba wiadomo że w szkole nie nauczyłem się tyle co nauczę się po prostu pracując i zdobywając nowe doświadczenie. 

Co zrobić? Może po prostu wysłać pracodawcy tylko CV? Czy jednak robić portfolio w którym będą ze dwa rysunki wektorowe z Corela które są.. no coż "średnie"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
  • Rozwiązanie
24 minuty temu, Vzzuu napisał:

Ot jakiś plakat, ulotka i inne rzeczy które robiłem po prostu w szkole, kilka niezbyt wybitnych amatorskich rysunków w corelu. Ogólnie moje umiejętności nie są jakieś wybitne.

 

24 minuty temu, Vzzuu napisał:

Znaczy na tyle duże aby zdać wszystkie egzaminy zawodowe na 100% jednak chyba wiadomo że w szkole nie nauczyłem się tyle co nauczę się po prostu pracując i zdobywając nowe doświadczenie. 

Chcesz szukać pracy jako grafik a nie masz żadnych projektów?

Egzaminy zawodowe zbyt wiele nie znaczą, liczy się portfolio i stworzone projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dawid napisał:

Egzaminy zawodowe zbyt wiele nie znaczą, liczy się portfolio i stworzone projekty.

Robiłem to co mi kazali w szkole. W domu robiłem sobie jakieś rysunki żeby trenować znajomość programów. Nie jestem pasjonatem grafiki który robił jakieś niesamowite projekty będąc w szkole średniej. Byłem w technikum, uczyłem się, i chciałbym znaleźć po nim pracę. Tak samo jak cała reszta mojej klasy robiliśmy co nam kazali żeby się uczyć na egzaminy. I tak zawsze było dużo nauki i prac domowych które dostawaliśmy na maila. I teraz po 4 latach nauki nie będę mógł znaleźć pracy bo liczą się tylko projekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
21 minut temu, Vzzuu napisał:

Tak samo jak cała reszta mojej klasy robiliśmy co nam kazali żeby się uczyć na egzaminy.

Grafika komputerowa to bardzo rozległa dziedzina, w czym dokładnie czujesz się najlepiej?

Żeby znaleźć prace trzeba mieć dobre portfolio, imo egzamin zawodowy to tylko papierek, który znaczny tyle co nic, liczy się to co potrafisz.

 

 

31 minut temu, Vzzuu napisał:

I teraz po 4 latach nauki.

I powiedz mi, czego wartościowego nauczyłeś się po tych 4 latach nauki w szkole państwowej? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.