Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Amadine


tofu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio znalazłem ciekawy program, ale niestety nie mogę go wypróbować. Nazywa się Amadine i wygląda interesująco jest dostępny na macOS (tu jest mój problem bo nie mam maca ?).

Czemu właściwie o nim pisze? Z ciekawości czy, ktoś używa a jak używa to jakie są odczucia. Może to też jest trochę taka reklama mojego znaleziska. W każdym razie interesuje mnie jak program ma się do Affinity Designer i czy jest dobrą alternatywą bo cenowo jest troszkę taniej.

 

link:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tanuki napisał:

Ten programik jest taką samą alternatywą dla ilustratora jak affinity designer ? Chciałbym go użyć, bo jest naprawdę tani, znalazłem go z 2 lata temu już, ale też nie mam macbooka ? 

Znalazłem trochę informacji, aktualnie są prace nad wersją na ipad i iphone (trochę zdziwiło mnie to xd). Wersja na windows, jest w planach na przyszłość.

Affinity chyba też początkowo było dostępne na macOS więc mam nadzieję, że się pojawi na okienkach.

 

Mam dostęp do słabego maca z 4gb ramu bez karty graficznej i dwurdzeniowym procesorem i jakimś mega słabym dyskiem. Może uda mi się triala odpalić bo jestem strasznie ciekawy.

#Dobra udało się działa

Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle

na plus:

- narzędzie noża i nożyczek, których w affinity brak

- narzędzia free distort tool, symmetrical distort tool których też brak w affinity

- mogę jeszcze pochwalić appearance bo w affinity designer można tam tylko dodawać obrysy i wypełnienia a tutaj można również dodawać wiele efektów warstwy/rastrowych jak tam się to nazywa (blur, shadow, glow)

- path width tool jest świetny. w affinity mamy też podobną opcję, ale ustawiamy za pomoca jakiegoś wykresu i jest to strasznie nieefektywne. tutaj wystarczy wskazać gdzie chcemy pogrubić a gdzie odchudzić linię ?

 

Podsumowując po krótce, wydaje mi się, że Amadine jest lepszy od Affinity Designer

Czemu? Bo ma więcej narzędzi wektorowych. 

Dobra ale co jest nie tak

- Jeżeli coś nie ma tu pixel persona

- Nie ma też Color adjustments

 

Edytowane przez tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.