Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam pytanie odnosnie weryfikacji pliku w programie Bridge - stworzylam reklame do druku w Ps oraz przypisalam jej z sukcesem konkretny profil kolorystyczny. Dlatego, ze wydawnictwo preferuje skrecenie PDF z Id, otworzylam wyeksportowany z Ps do TIFF plik (czyli otworzylam TIFFa w programie Id). W Id przypisalam plikowi odpowiedni profil i przestrzen kolorystyczna (CMYK), nadalam spady i wyeksportowalam do PDF. Gdy sprawdzam plik w programie Bridge, przy informacji o Color Profile, odczytuje mi go jako Unembbed, przy czym TIFF zaimplementowany do Id czyta z odpowiednim profilem kolorystycznym i przestrzenia barwną CMYK. Czy ktos może mi wyjasnic prosze czy to jest jakiś błąd i plik jest jednak poprawny? (wertowałam internety wcześniej i resetowalam juz ustawienia Bridge). Męczę się z tym juz ktoras godzine i bede mega wdzieczna za jakąkolwiek pomoc.

Agata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co kombinujesz z TIFF? Możesz bezpośrednio przenieść plik z PS do Id. Plik do druku i tak nie powinien mieć załączonych profili ICC.

Co to za różnica z czego wypuścisz PDF? Jeśli jest to reklama to może być z PS byle był odpowiedni przygotowany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej przede wszystkim wielkie dzięki za odpowiedz, wydawnictwo preferuje wyeksportowanie PDF z Id, z Ps tez nie mogę zaznaczyć linii cięcia które są wymagane. W zadaniu miałam info żeby osadzić profil, wiem jak to robić w id tylko zastanawiam się czemu bridge mi tego nie czyta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może TIFF po drodze coś popsuł, spróbuj bezpośredni plik z PS wrzucić i zapisać. 

Z tym profilem to ciekawe bo drukarnie offsetowe raczej nie chcą dołączonych profili, nie wiem jak w cyfrowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuje i bardzo dziękuje dodam tylko ze TIFF w bridgu ma normalnie osadzony profil i przestrzeń cmyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi