Skocz do zawartości
Grafinity.pl - forum graficzne

Jaką strategię wybrać? Jaki może być koszt?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

obecnie na co dzień zajmuje się uczeniem maszynowym w branży energetycznej oraz rozwijam własne wydawnictwo. Jakiś czas temu zacząłem pracować nad pewnym projektem, do którego potrzebuję dość specyficznej strony internetowej. Z UX/UI miałem stosunkowo niewiele do czynienia – kiedyś, we wczesnych latach studiowania zdarzyło mi się zaprojektować i stworzyć kilka stron w oparciu o CMS (jeden projekt posłużył nawet jako projekt strony wydziału bez mojej wiedzy. Och, uczelnia). 

Z jednej strony, strona będzie bardzo prosta, ponieważ będzie na niej jedynie niewielka liczba artykułów – nic więcej. Z drugiej strony, przy tej niewielkiej liczbie artykułów design musi być majstersztyk. Jedyną  strona, która przypomina mi to, co chciałbym uzyskać jest Netflix. Hm, dość istotnym szczegółem jest fakt, że projekt finansuję z własnej kieszeni i chciałbym maksymalnie redukować koszty nawet kosztem własnego czasu.  

Jeśli chodzi o technologię, myślałem o Gatsby.js + GraphCMS, ale nie znam się na tej materii, więc może znajdę lepsze rozwiązanie; będzie to zależało głównie od środków i od dewelopera.

Strona ma jednocześnie bardzo prosta, wyglądem przypominająca w 80% netflixa, a jednocześnie  – przy tej niewielkiej ilości funkcji  – każdy szczegół musi być maksymalnie dopracowany.

Jaki może być koszt takiego projektu?

Myślicie, że warto posiedzieć nad tym najpierw samemu, a później poszukać jakiegoś UX/UI designera i dopracowywać/zmieniać projekt?

Edytowane przez tbone
Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mowa o samym projekcie graficznym?

Zacząłem robić mały brief i wychodzi super dużo małych szczegółów, np. już mam problem z wyborem odpowiedniej czcionki, koloru stron z treścią do czytania; czcionka i biały kolor stron z artykułami (np. jak na stronie Times'a) kompletnie mnie nie zadowala. Treści będą dość długie, więc kwestia czcionki i koloru, które nie będą męczyć wzroku jest istotna. W tej kwestii chciałbym uzyskać efekt jak na Kindlu Amazona.

Edytowane przez tbone
Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno dostałam wycenę designu sklepu internetowego, z konsultacją UX/UI, makietowaniem, dwoma wersjami i poprawkami. koszt - 50k. Zależy jaki masz budżet i gdzie zapytasz. Tak naprawdę każdy ceni się inaczej w zależności od zakresu usług i doświadczenia.

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi

Przemyślałem sprawę i w moim przypadku konieczna jest współpraca długoterminowa (ciągłe testy i poprawki). W grę wchodzi tylko współpraca z bardzo niewielkim zespołem w zwinnej metodyce i ze mną jako ownerem. Zatem będę zaangażowany w cały projekt i moja praca nie skończy się na napisaniu briefu; chcę widzieć każdą linijkę kodu i rozliczać się za każdy sprint.

Odnośnik do odpowiedzi