Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Jak przygotować zdjęcie/grafikę pod billboard 2,5x5m?


Denayer
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez rck,

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przygotować zdjęcie do druku na bilboard o wymiarach 2,5mx5m. Jak mam to zrobić aby było jak najlepiej, nie mam tak dużych zdjęć, wiem, że dpi można sztucznie podbić np. w PhotoShopie tylko czy wtedy efekt będzie dobry? Grafikę ma być na wzór tej wrzuconej przy pytaniu (reklama piwa). Czy mogę zrobić taką grafikę posługując się jedynie gimpem i photoshopem? Jak mam określić wielkość nowego pliku, tj. wybrać format pikseleXpixele, metryXmetry czy jak? Jeśli ktoś może wyjaśnić jak powinienem się do tego zabrać krok po kroku (jak laikowi, którym jestem) będę wdzięczny. Serdecznie z góry dziękuję.

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
Cytat

że dpi można sztucznie podbić np. w PhotoShopie tylko czy wtedy efekt będzie dobry?

na pewno nie bedzie taki jak powinien i na pewno nie photoshopem, tez zalezy czy bilboard bedzie widoczny z dużej czy małej odległosci.

Photoshop jest do grafiki rastrowej, nie do wektorowej.

Przy takim wymiarze 100dpi wystarczy.

Cytat

Czy mogę zrobić taką grafikę posługując się jedynie gimpem i photoshopem?

Nie ma szans. Obydwa programy przeznaczone sa do rastru

Wątpie aby komus się chciało omawiac Tobie całego procesu, zapłac jakiemus mlodemu grafikowi chocby te 5dych i niech Ci to zrobi jak nalezy.

Edytowane przez rck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rck a to tylko wektory nadają się do druku? Grafiki stockowe i tym podobne, to wszystko jest wektorem?
@Denayer skoro masz ustalony wymiar to i taki wymiar przygotowujesz z dodatkowymi spadami, dodatkowo, jako że będzie on drukowany, osadzić go musisz w CMYKu, 100dpi z pewnością wystarczy, no i oczywiście im lepsza jakość zdjęcia, tym lepiej.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.