Skocz do zawartości
Grafinity.pl - forum graficzne

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzaj pracy: logo

Tematyka: Ogólnie logo ma się skupić na nazwie AKK.

Dodatkowe informacje:

• Raczej oczywiste, ale wolę zaznaczyć. Oczywiście chodzi o unikalność, nie skopiowanie czy odwzorowanie jakiegoś istniejącego wzoru. No i z przeniesieniem praw do stworzonego loga/wzoru.
  • Skalowalność.
  • Poniżej są uwagi, ale najważniejszy jest efekt, więc są to podpowiedzi, ale nie trzeba się ich trzymać.
  • Branża IT, chociaż spodziewam się, że sama nazwa nie będzie nic sugerować. Nie może jednak sugerować na myśl błędnie innej branży, dlatego podaję.
  • Logo może przywoływać na myśl: precyzję, dokładność, innowacyjność, nowoczesność.
  • Ale i odwrotnie klasyka zawsze dobra, lecz tutaj skupienie się na tym napisie w formie klasycznej, może być mało twórcze.
  • Logo ma być umieszczane na wizytówkach i dokumentach. Więc może dobrze by było stworzyć przynajmniej dwie wersje kolorystyczne. W każdym razie na dokumentach handlowych najlepsze białe tło, więc w takim wypadku kolor żółty napisu byłyby średni. Na wizytówce odwrotnie. powiedzmy brązowe, ciemno szare tło i wyraźne logo w jasnych kolorach. Chodzi o to, aby napis dało się dobrze zaprezentować w takich wariantach.
  • Co do samej palety kolorów, to może jakiś typ mam, ale w tym wypadku, nie będę  sugerował, bo myślę, że twórca może mnie tu zaskoczy albo otworzy na inne, różne kolory.
  • Co do samego wzoru. Myślę, że jakiś dodatkowy logotyp do napisu byłby na plus. Jednak wydaje mi się, że sam napis może być wystarczającym, lepszym i z większym polem do popisu. Np. wyobrażam sobie, że litera A może stać się sama w sobie wzorem poprzez przekształcenia. A może jakiś kształt będzie wewnątrz litery A, a może litera A stanie się kształtem bardziej niż literą albo cały napis będzie kształtem, i że np. będzie można go wykorzystać jako pomniejszoną i zwielokrotnioną teksturę, np na wizytówce.
  • Sam napis AKK z jednej strony dobrze byłoby, aby był czytelny, do rozszyfrowania przez patrzącego. Z drugiej strony pójście w niestandardowe kształty może dać ciekawszy efekt, zwłaszcza pod pojęciem nowoczesności czy innowacyjności.
  • Ewentualne inne uwagi postaram się dodać, jakby były pytania czy propozycje, albo coś mi się przypomniało.

Kwota wynagrodzenia: 250zł

Sposób wynagrodzenia: przelew

Termin wykonania: ile trzeba

Kontakt: prywatna wiadomość

Edytowane przez zadymiarz
Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, to może termin wykonania na powiedzmy 25.10, czyli jest sporo czasu.

I druga uwaga. Jednak lepiej, aby propozycje były zamieszczane tutaj jako komentarz w temacie, ponieważ otrzymałem na wiadmość prywatną dwie dosyć podobne prace.

Szkoda, że nie mogę wyedytować wiadomości w temacie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 weeks later...

@zadymiarz Przedstawiam Ci moją propozycję. Wszystkie poprawki jak najbardziej możliwe. Pozdrawiam! ?

YDcNWq8.png

Edytowane przez p a Z Z i u

Web Developer  /  Grafik Komputerowy  /  Producent Beat'ów

Informacje o mojej ofercie znajdziesz na moim portfolio: https://adamrydza.pl/

Przed skontaktowaniem się ze mną zapoznaj się z poniższymi zasadami:

- Nie odpisuję na wiadomości typu "Cześć". Pisząc do mnie od razu przejdź do sedna sprawy.

- Bezpłatnego supportu udzielam tylko w przypadku prac, których jestem autorem.

- Skontaktować się ze mną można poprzez e-mail lub facebook'a (znajdziesz je na moim portfolio).

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek należą się oczywiście podziękowania dla każdej osoby, która poświęciła swój czas.

To może tak pokolei:

p a Z Z i u - przyznam, że można tego nie rozczytać poprawnie i wtedy wychodzi dosyć niezrozumiały kształt. Jeśli się złoży oczekiwany napis, to jest dużo lepiej. Ale ogólnie raczej nie.

Payey Design - myślę, że to zbyt duża abstrakcja. Troche wygląda technicznie, w sensie dziedziny.

Happy  Designer - powiem, że korzystnie zostało to zaprezentowane. Sam sposób przedstawienia liter jest podobny do tego co dostałem na początku na priv, co trochę niepokoi. Ale zrobiono coś, czego wcześniej raczej nie było, zaokrąglono kształty. To na plus. Ogólnie w pracach widać budowanie w podobny sposób liter. Wcześniej raczej sądziłem, że przy takich logach (tyczy się to również innych prac) powinien być napis AKK dodatkowo, aby użytkownik nie zgadywał, a odrazu to widział. Ale w sumie teraz nie wiem.

Na razie nie przesądzam, ale powiedziałbym, że praca Happy Designer prowadzi. Więc jeśli zdecydowałbym się, to najbardziej na nią. Poczekam do końca terminu może pojawi się coś dodatkowo, albo ktoś dokona korekty/zmiany.

Ogólnie widzę, że skupiono się na pewnej abstrakcji napisu AKK. Trochę może to uproszczone, ale wiadomo każdy powięci czy zaryzykuje tyle czasu ile uważa. Poza tym proste, może być najlepsze.

Co może bym sugerował, jeśli ktoś jeszcze chciałby się podjąć pracy:

- Pewne zaokrąglenia mogą być dobrym kierunkiem.

- Może spróbować zmienić bardziej kształt jednej litery (np. A), a pozostałe zostawić bardziej czytelne, albo coś w nią wkomponować, np. A albo środkowe K, a może zawinąc jakoś ostatnie K.

Tylko podsuwam pomysły, bez konieczności zastosowania się.

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, przyszło kilka prac. Jeszcze raz proponuję, aby zamiast na priv wkleić propozycję tutaj w temat.

Skomentuję te z tematu:

Happy  Designer - wcześniej o tym nie wspomniałem, ale również plus za zastosowanie dwóch kolorów.

• Pierwszy obrazek fajne A, nie zbyt mi się widzą jednak K. Napis pod logiem jest w porządku, zmieniłbym jednak jego czcionkę. Pisałem już w odpowiedzi na prywatną wiadomość i tutaj również wspominałem, ale jeszcze raz napiszę, że preferuję pewne zaokrąglenia. I właśnie co do samego tego napisu pod logiem, to preferowałbym czcionkę z A z takim zaokrąglonym daszkiem, nie ostrym. Ogólnie chciałbym w przypadku takiej pracy mieć wersję z tym napisem i bez niego. Dodatkowo chciałbym, jak pisałem na początku tematu. aby logo było również w odwróconych kolorach, czyli ciemniejsze tło, jaśniejszy napis. Kolory, które Pan(i) zastosował wydają są dosyć dobre (kolejny plus) do tego celu. Na wizytówce myślę, można zastosować ten ciemny kolor jako tło, a ten z tła jako kolor dwóch liter. Pomarańczowy w takim przypadku pozostaje, Ciekawe jakby się to prezentowało. może trzeba by było tylko rozjaśnić albo przyciemnić pewne elementy.
  • Drugi obrazek. Miałem napisać, że za bardzo mi sie to zlewa i raczej dobrze byłoby nie doprowadzać do styku tych liter. Ale teraz jak na to patrzę kolejny raz to hmm, nawet fajne. Ale konieczna byłaby również wersja z dodatkowym umieszczeniem tego małego napisu AKK.

Ogólnie prace Happy Designer na ten moment mi sie najbardziej podobają, szczególnie 1 i 3 propozycja. Ale jak napisałem wcześniej i to się nie zmieniło, termin do jutra, decyzja raczej w poniedziałek i nie przesądzam, że na pewno wybiorę.

Kris - praca dosyć prosta, w porządku, ale to nie to.

-------

Jeszcze dodatkowe uwagi, dla tych, którzy chcieliby zmienić lub stworzyć.

• Przejrzałem tematy zakończone. Kiedyś jeszcze przed wstawieniem tematu, coś fajnego widziałem, ale teraz tego nie zauważyłem. W każdym razie, nie wiem czy to pomoc, ale fajne prace widziałem, że mieli użytkownicy: Radkowy, Bejker, Virtual Studio.
  • Właściwie każdy skupił się na samym napisie, ale właściwie nikt nie włączył jakiegoś kształtu, nawet w małej formie. Może trudniejsze i większe ryzyko. Kształtem, kreską mogło by też być wykorzystanie wewnętrznych części liter, albo okalenie całego napisu w okrąg, pół okrąg, Takie propozycje tylko rzucam. Wspomniani wyżje użytkownicy stosowali właśnie jakieś dodatkowe kształty w swoich pracach.
  • Właściwie prace były nakierowane na nowoczesność napisu AKK. Nikt chyba nie poszedł w kaligrafię artystyczną.

Więc może pójść trochę w inną stronę i tym wygrać niż prezentować coś podobnego, gdzie prowadzi Happy Designer, a może będzie chciał jeszcze polepszyć swoją propozycję.

Odnośnik do odpowiedzi

Na ten moment widzę, że będę miał już wybór, bo wyróżnię 3 prace:

• Happy Designer - każda propozycja właściwie jest fajna. Byłyby kłopot jakby Pan umieścił jeszcze wersję z ciemnym tłem, ale z propozycji drugiej z piątku?
  • nexart - fajna praca. Bardzo fajny pomysł z tym gradientem liter i potem jego wykorzystaniem w drugiej wersji (od razu plus za dwie wersje). Chociaż może kolory tego tła gradientu w drugiej wersji są dosyć intensywne, ale w mniejszym formacie powinny się dobrze prezentować. Podoba mi sie również dodane sformułowanie "it solutions" - od razu mówi co i jak, nic dodać nic ująć.
  • Aronv - tutaj użytkownik również dopracowywał intensywnie wersję i też jest fajnie.

Jeśli nic się nowego nie pojawi, to wybiorę raczej wśród tych 3 użytkowników i nie będę przedłużał. Z tymże teraz Happy Designer nie jest już na takim prowadzeniu, przynajmniej jak był.

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatecznie zwyciężyła praca Aronv, który wniósł duże zaangażowanie, wygenerował wiele wersji i którego praca po poprawkach uzyskała, powiedzmy "laur zwycięstwa".

Dziękuję pozostałym osobom za zangażowanie. Szczególnie tym osobom, które wrzucały kolejne wersje.

Jak pisałem prace Happy Designer i nexart również były fajne. W drugiej kolejności myślę, że wybrałbym właśnie pracę Happy Designer.

• Dzięki! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.