Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane projekt kart kolekcjonerskich a prawa autorskie


WiktoruS
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez tanuki,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zajmuję się hobbistycznie grafiką, ale nie jeden grosz wpadł już dzięki temu do portfela.

Dostałem wczoraj nietypowe zlecenie - klient poprosił mnie o zaprojektowanie dla niego pakietu "kart kolekcjonerskich" dotyczących gry, w którą gra ze znajomymi.
Zamówienie od osoby prywatnej, gra komputerowa szeroko znana, dostępna na rynku już od wielu lat. Rzecz w tym, że nie mam bladego pojęcia jak takie zlecenie ma się do praw autorskich. Z tego co wiem karty chce on wydrukować w drukarni i mają mu one służyć jako nagroda w konkursie organizowanym dla grupy miłośników owej gry. 

Czy mogę mieć problemy za wykonanie dla niego (odpłatnie) takiej pracy?

Czy mogę wykonać dla niego to zlecenie bez obaw o pozew od strony autorów gry?

 

P.S. Rzeczy, które muszę na owych kartach umieścić to: grafiki z gry, nazwy postaci, ich tło fabularne, nazwa oraz logotyp gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
  • Rozwiązanie

Siema,

10 godzin temu, WiktoruS napisał:

Czy mogę mieć problemy za wykonanie dla niego (odpłatnie) takiej pracy?

Możesz mieć problemy, ponieważ sprzedajesz w tym momencie czyjaś prace chronioną prawami autorskimi, znakami marki itp jako swoje, tworzone przez Ciebie.

10 godzin temu, WiktoruS napisał:

Czy mogę wykonać dla niego to zlecenie bez obaw o pozew od strony autorów gry?

Zależy czy to jakaś popularna gra, jednak każdy będzie chciał zabrać to co jego, więc moim zdaniem miałbyś problemy, ponieważ jesteś osobą, która udzieliła się w powiedzmy kradzieży.

A nie lepiej ugryźć to w inny sposób, przykładowo pisząć jakiegoś emaila do takiej firmy i po prostu spytać lub żeby ci podali jakieś odnośniki co możesz skopiować bez ponoszenia problemów.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie podejrzewałem. Temat jest zbyt mało opłacalny, żeby bawić się w kontakty z firmą na temat tego czy mogę użyć konkretnych rzeczy czy też nie. Miał to być projekt wykonany dla fanatyka gry, ale nie zarobiłbym na nim na tyle, aby zabawa była tego warta. Dzięki wielkie za odpowiedź! ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.