Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Sprzęt na początek


Ola.ch
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Blaza,

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Czy moglibyscie podpowiedzieć jaki sprzet wybrać na początek przygody z grafiką. Chciałabym troche poeksperymentować. Nue za bardzo usmiech mi się wydawać gigantycznej kwoty na coś na czym jeszcze się nie znam. Może moglibyscie mi podpowiedzieć od jakiego kompa i tabletu graficznego zaczac. Będę bardzo wdzięczna.  Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalam glownie o ilustracji i generalnie żeby zacząć rysowac w digitalu / grafika 3d. Zdaję sobie sprawę, ze jest mnóstwo dziedzin... Ja jestem kompletnym laikiem i trochę się w tym głupie, ale mam dużo chęci i zapału. Czy moglibyscie dać mi jakieś wskazówki jak zacząć.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Do rysowania to musisz kupić tablet, nie wiem jaki masz budżet ale dużo większy komfort jest jak masz tablet z wyświetlaczem. No i do 3D potrzeba trochę mocniejszego kompa i raczej nie laptop. 

Nie wiem jak umiesz rysować, ale jeśli dopiero zaczynasz naukę to na początek wystarczy ci kartka i ołówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim etapie jesteś jeśli chodzi o rysunek? Bo jak Blaza wspomniał na początek karta i ołówek i trenowanie podstaw, a potem przejście na digital. Co do programów aby na początek bawić się w digital, to proponuję Kritę i nauka kreseczek i kółeczek, Bardzo fajne ćwiczenie ;).  Co do grafiki 3d, to za wiele nie doradzę, za czasów studiów był 3dsmax, przeważnie w tym środowisku robiłam projekty. Ale dużo osób ćwiczy i modeluje w programie Blender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.