Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Wysyłanie ofert w wiadomościach prywatnych będzie odpowiednio karane.

pierwsze prace!

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć jestem początkująca w temacie, zawsze lubiłam ładne rzeczy, a swoje prace zaczęłam robić jakieś

dwa miesiące temu po ogarnięciu podstaw z różnych kursów i artykułów.

Dopiero tutaj trafiłam więc witam ? Jaram się że ktoś mi może odpowie bo chciałabym

to wszystko ulepszać, robić dobre rzeczy?

Każda sugestia mile widziana! 

Sapphire Shop (3).png

PR.png

Edytowane przez domi.ch
Odnośnik do odpowiedzi
  • domi.ch changed the title to pierwsze prace!

Hej, z pierwszej pracy jedynie co bym zmienił to te sekcje our story, tekst nie powinien być wyśrodkowany ponieważ łamie on szereg, ponieważ wszędzie masz od lewej do prawej, a tu jeden tekst wyśrodkowany, który nie wygląda przyjemnie.

• Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi

Z tym wyśrodkowaniem to moim zdaniem jest ok. Przynajmniej często widzę takie przypadki na stronach, że jedne sekcje są alignowane do lewej, inne wycentrowane. Osobiście bym przeanalizował wielkość czcionek, a właściwie ich spójność. Miejscami tekst jest mikroskopijny, a na przykład tekst pod "Step Into Spring" jest dość duży. Wiadomo, że nagłówki muszą być większe, a mało istotne linki w stopce są mniejsze, by pokreślić hierarchie. Myślę jednak że w Twoim projekcie różnice w skali są za duże.

Drugi projekt poprawny i estetyczny. Można się przeczepić do niekonsekwencji w paddingach. Między polami formularza a lewą krawędzią karty, a polami formularza, a obrazkiem paddingi są różnej szerokości, o ile dobrze widzę. Biała ramka wokół obrazka podobnie. Jak chcesz zadbać o szczegóły to fixuj ? , ale to tylko detale takie na siłę, poza tym masz potencjał IMO ?

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie kombinowałam z tym tekstem our story żeby go zmienić z wyśrodkowanego, ale wyglądało to mocno średnio? @cirockimasz może jakieś sprawdzone tipy na dobieranie wielkości żeby zachować spójność? Czy raczej jest to zależne od wyboru fontu i trzeba lecieć na czuja? Wiem że można sobie to sprawdzać na stronach ze skalami, jednak dalej trudno zdecydować co do czego pasuje

Dzięki za ten padding ? nie widziałam tego, a teraz widzę i mi przeszkadza, z chęcią się tym zajmę ?

Miłego!

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.05.2021 o 15:49, cirocki napisał:

Z tym wyśrodkowaniem to moim zdaniem jest ok. Przynajmniej często widzę takie przypadki na stronach, że jedne sekcje są alignowane do lewej, inne wycentrowane.

No tekst wyśrodkowany się bardzo źle czyta z tego co mi wiadomo, i jeśli chodzi o spójność tekstu, to powinien być zawsze od lewej do prawej, oczywiście tekst wyśrodkowany jest jak najbardziej ok, ale tylko w przypadku, gdy da się go złamać na dwie równe linie tekstu.

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, domi.ch napisał:

? @cirockimasz może jakieś sprawdzone tipy na dobieranie wielkości żeby zachować spójność?

Tipów nie mam ? Kiedyś trzymano się jakichś standardów. Odkąd w webdesignie pojawił się brutalism to praktycznie wszystko w kwestii czcionek jest dozwolone ?

Można je zestawić razem w stylu 'heading' - 'subheading' - 'paragraph' i się zastanawiać czy nie są zbyt "rozstrzelone". Albo już na początku znaleźć jakąś fajną stronę i się zainspirować ? 

• Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
  • 5 weeks later...

nie wiedziałam że jest aż taka spora rozbieżność 🤔 Myślisz że powinnam dodać jakieś dodatkowe elementy żeby było atrakcyjniej? Czy może zabrać się za to od początku i próbować jakoś inaczej to zaprojektować?

Mogę Ci jeszcze coś tu wrzucić? Mam jeszcze stronę biura podróży 😀 chciałabym szukać powoli jakiegoś stażu na juniora, i tak się zastanawiam czy te rzeczy które robię nadają się i mam jakieś szanse w tym temacie czy jeszcze za wcześnie  xd 

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, domi.ch napisał:

Mogę Ci jeszcze coś tu wrzucić? Mam jeszcze stronę biura podróży 😀 chciałabym szukać powoli jakiegoś stażu na juniora, i tak się zastanawiam czy te rzeczy które robię nadają się i mam jakieś szanse w tym temacie czy jeszcze za wcześnie  xd 

Wrzucaj projekty spokojnie, ocenimy. Jeśli chodzi o juniora czy praktyki to zawsze cie jakiś ux designer podszkoli, także nie obawiałbym się projektami, tylko trzeba podszlifować trochę podstawy i będzie bajlando.

15 godzin temu, domi.ch napisał:

nie wiedziałam że jest aż taka spora rozbieżność 🤔 Myślisz że powinnam dodać jakieś dodatkowe elementy żeby było atrakcyjniej? Czy może zabrać się za to od początku i próbować jakoś inaczej to zaprojektować?

Próbuj, tak działa projektowanie.

Odnośnik do odpowiedzi