Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Portfolio Web Developera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem portfolio jako stronę www . To na bazie joomla , bo od lat upodobałem sobie tego cms-a . Zamierzam zdobyć dodatkową pracę - a może się uda . 

Co myślicie na ten temat. - Od razu piszę i mówię , że strona nie jest i nie będzie pozycjonowana a roboty są zablokowane - i tu żadna reklama bo mi na niej nie zależy  

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Teraz, JanekO napisał:

Witam, zrobiłem portfolio jako stronę www . To na bazie joomla , bo od lat upodobałem sobie tego cms-a . Zamierzam zdobyć dodatkową pracę - a może się uda . 

Co myślicie na ten temat. - Od razu piszę i mówię , że strona nie jest i nie będzie pozycjonowana a roboty są zablokowane - i tu żadna reklama bo mi na niej nie zależy  

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

I tak na marginesie. Czy wysyłając takie portfolio do pracodawcy - przejdzie i jakimi kryteriami się kierują przy zatrudnieniu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cześć, rozumiem, że starasz się przedstawić w najlepszym świetle, aczkolwiek trochę wyolbrzymiłeś swoje umiejętności. Zacząwszy od projektu strony internetowej, kończąc na implementacji.

1. Po załadowaniu witryny, rzuca się w oczy źle wycięta twarz z poszarpanymi krawędziami i bez jakichkolwiek przejść typu gradient. 

2. Po co jest pasek na górze "Jesteś tutaj: Start", jeśli i tak nie przesuwa się w dół? Poza tym, osoba widzi, w której obecnie jest sekcji

3. Nie oceniam opisu, aczkolwiek pracodawcę średnio obchodzi ile lat pracowałeś w "branży IT" - jest to zbyt ogólnie ujęte. Co więcej, nie ryzykowałbym ze stażem. Przykładowo osoba z 3-letnim doświadczeniem może o wiele lepiej radzić sobie z grafiką lub stronami www. Oznacza to, że albo bardzo wolno się uczysz lub nie jesteś na tyle dobry by pracować u kogoś. Do poprawy jest również ułożenie elementów i RWD

4. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego ludzie stosują % do określania swoich umiejętności. Co to znaczy 90% treści do stron i grafika reklamowa lub tworzenie stron www w 80%? Czyli... strona nie jest skończona? Lepiej opisać krótko o stosowanych technologiach bez robienia z siebie super tech leada.

5. Sekcja specjalizacja i co tam robi obrazek ze wschodem lub zachodem zdjęcia? Zbędny element

6. Edukacja - nie wiem, czy taki układ był planowany, ale nie wygląda to dobrze. Błędy te same co wyżej, brak RWD, dodaj bardziej szczegółowe i konkretne opisy i nie stosuj %. Jeśli średnio znasz angielski, to napisz co potrafisz.

7.  Ostatnie prace - przyciski do poprawy wizualne i  po kliknięciu pozostaje prostokątny border

8. Umiejętności - rozumiem, że miała być to sekcja oferty. Z drugiej strony jest tam box z "nauka łatwo się uczę". Musisz być zdecydowany, co chcesz umieścić. 

9. Kontakt - brak możliwość widocznego zaznaczenia nr tel. 

Każdy pracodawca ma inne kryteria oceny. Jeden ma wywalone na nowe technologie, a drugi je uwielbia. Co nie zmienia faktu, że pracownik powinien zwracać uwagę na szczegóły. Ponadto byłoby miło, gdyby posiadał umiejętność analizowania problemów np. czy Joomla jest potrzebna do portfolio itd. Co więcej, zajmując się wszystkim i niczym, nie da się skutecznie rozwijać swoich umiejętności.  Na dzień dzisiejszy, wątpię aby takie portfolio przeszło. Jeśli nie śpieszy Ci się, to polecam porobić kilka nowych projektów (nie muszą być super złożone) tak, aby móc się czymś pochwalić. 

 

// Edit

zapomniałem dodać, że ważnym aspektem jest dobra znajomość j.angielskiego - bez niego może być ci ciężko.

 

 

 

 

Edytowane przez Norbert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.