Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Rozpoczęcie kariery


Vita108
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Na razie pracuje w obsłudze klienta eksportowego, ale chciałabym zmienić zawód na grafika komputerowego, i może byście mogli doradzić, czego się lepiej nauczyć?

Jestem samotną matką i kwestie pieniędzy i stałego zatrudnienia są dla mnie również dość istotne.

Uczyłam się rzeźby 3D i bardzo mi się podobało. Mapowania, teksturowania się nie uczyłam i wydaje mi się ze to jest dosc skomplikowane. Myślałam żeby może nauczyć się grafiki 2d, że tak będzie łatwiej znaleźć pracę. Co myślicie?

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika komputerowa, a w zasadzie projektowanie graficzne, w największym uproszczeniu polega na tworzeniu projektów - identyfikacji wizualnej, reklam, ulotek, opakowań, magazynów, szyldów etc. - które przemawiają do określonej grupy odbiorców. 

W projektowaniu graficznym aktualnym standardem branżowym jest oprogramowanie Adobe: Photoshop (obróbka zdjęć), Illustrator (grafika wektorowa) oraz InDesign (skład książek, ulotek czy magazynów do druku). 

Tutaj warto zaznaczyć, że choć znajomość pakietu Adobe jest wymagana, to sama w sobie nie czyni człowieka grafikiem, bo grafik to ktoś, kto potrafi dobierać środki wyrazu tak, by projekt wyglądał profesjonalnie i przede wszystkim spełniał swój cel, na przykład:

- Identyfikacja wizualna wyróżniająca firmę w taki sposób, by przemawiać do jej grupy docelowej;

- Materiały reklamowe (np. billboardy, ulotki, reklamy w mediach społecznościowych)) skutecznie zachęcające do zakupu produktu lub usługi;

- Opakowania zwiększające sprzedaż poprzez zachęcanie klientów do sięgania po dany produkt;

Do tego grafik musi wiedzieć, jak projektować materiały zarówno do internetu (przestrzeń barwna sRGB), jak i do druku (przestrzeń barwna CMYK, kolory Pantone). Warto też wiedzieć, jak sprawić, by projekt w rzeczywistości wyglądał tak, jak na naszym ekranie (zarządzanie barwą). 

Nauczenie się tego wszystkiego i osiągnięcie poziomu, przy którym ma się realną szansę na pracę w zawodzie, wymaga lat ciężkiej pracy. Tu nie ma prostych ani szybkich rozwiązań.

Ogólnie na rynku wymagane jest pewne spektrum umiejętności: projektowanie reklam (fizycznych i cyfrowych) w różnych formatach, tworzenie ulotek czy wizytówek, obróbka zdjęć, skład materiałów do druku. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.