Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 10.07.2022 uwzględniając wszystkie działy

 1. Tak jak w temacie, zero kontaktu po wybraniu pracy z użytkownikiem DamZlecenie Prosił o kontakt na maila, nie odpisuje.. Odezwałem się też w wiadomości prywatnej i tutaj również zero kontaktu Minął już ponad tydzień więc myślę że warto ostrzec przed tym zleceniodawcą 😉
  3 punkty
 2. Udało się skontaktować z zleceniodawcą, wszystko dogadane 🙂 Problemy były spowodowane dosyć gorącym okresem w branży
  2 punkty
 3. Cześć, nie bardzo rozumiem określenia "wymiarów" logo. Nie ma ich z góry określonych. Logo musi mieć dobre proporcje, czyli znak względem logotypu. Musi się również dobrze skalować do małych rozmiarów (żeby było czytelne np: jako favicon).
  2 punkty
 4. Grafika to bardzo rozległa dziedzina, co masz na myśli mówiąc 2d? 🙂 Moim zdaniem na początek najlepiej znaleźć sobie jakąś konkretną dziedzinę, którą się lubi i na niej się skupić, np. UI/UX / Ilustracja / Branding / Animacja itd.
  2 punkty
 5. Były już podobne tematy, wystarczy poszukać 😉
  2 punkty
 6. Cześć wszystkim, jako, że Grafinity ponownie zmieniło właściciela oraz stara gwardia ma chęci, aby przywrócić forum do stanu świetności, to proponuję nieco zmienić podejście do jego odbudowy. O co mi chodzi? Na ten moment mało cokolwiek wiemy z perspektywy zwykłego użytkownika. Może czas zmienić to i dać możliwość podglądu waszej pracy? Jestem pewny, że wpływ społeczności nieco namąci Wam w wykonywaniu określonych zadań, aczkolwiek przyczyni się do zbadania rynku. W chwili obecnej, fora graficzne słabo funkcjonują ze względu na powstanie discorda, konieczności zalogowania się do kolejnego konta czy długi czas otrzymania odpowiedzi związaną z aktywnością ludzi. Od kilku lat oferowany jest m.in. dział ze zleceniami, a także oceną prac graficznych (głównie identyfikacje wizualne i layouty). Reszta kulała lub była zbędna. Osobiście uważam,że warto byłoby przeprowadzić ankietę, dzięki której moglibyście wywnioskować co użytkownicy chcą tutaj robić niż ponownie tworzyć kilka działów / funkcjo, które nie będą odwiedzane / używane. Kto wie, może znajdzie się grupa, która przyczyni się do powstania czegoś nowego. Oczywiście mogę mylić się lub nie mieć w czymś racji, więc zapraszam wszystkich do wspólnej dyskusji 😉
  2 punkty
 7. Witam Kolejny obrazek...proporcje coś tam nie tak ...ale ja już tak mam🙃
  2 punkty
 8. Nie myślcie, że nasze pierwotne słowa poszły na marne. Wciąż pracujemy nad nowym Grafinity Mamy skończone nowe UI, branding, nowe funkcjonalności oraz kilka mniejszych zmian. Niestety praca jest ważniejsza, dlatego to wszystko się nieco przedłuża, ale spokojnie. Spodziewajcie się niespodziewanego
  2 punkty
 9. Jedno wiąże się z drugim. Im więcej będziesz ćwiczyć, tym więcej niuansów zaczniesz dostrzegać.
  1 punkt
 10. Popracuj nad wyważeniem typografii wobec sygnetu, ponieważ niemal w każdym z powyższych logotypów te proporcje są zaburzone. Wyświetl sobie te logotypy w różnych rozmiarach, także na urządzeniach mobilnych, jeśli masz możliwość, to wydrukuj - również w różnych rozmiarach. Przekonasz się, że w niektórych pracach sygnet jest przeskalowany względem typografii i np. w Dziarskim Chlebku lub Quadrifoglio tekst całkowicie straciłby na czytelności po wygrawerowaniu na długopisie bądź pieczątce (nie mówiąc o serduszkach odchodzących od koniczyny, które zleją się w jedną plamę, a same w sobie stanowią zdecydowany nadmiar serduszek jak na jeden logotyp). Dobrze, że eksperymentujesz z różnymi krojami pisma, ponieważ wraz z nabieraniem doświadczenia będziesz w stanie bardziej umiejętnie je implementować. Na tę chwilę widzisz, gdzie należy zastosować np. fonty szeryfowe, ale ich dobór wymaga jeszcze pracy. Linie, odległości i odstępy zaburzone. Dlaczego w Dziarskim chlebku grubość linii na bochenku i na kłosach jest inna? W Quadrifoglio odstępy między serduszkami tworzącymi koniczynę powiększ do rozmiarów linii tworzących te serduszka - zobaczysz, jak wiele znak zyska na czytelności. I bez serduszka zamiast kropki. To zdecydowanie za dużo serduszek.
  1 punkt
 11. Cześć @Akasiek, jak na drugi projekt nie jest źle. Widać, że masz poczucie estetyki, a to jest jedna z kluczowych cech dobrego projektanta. Projekt jest ubogi w UX, ale skoro to dopiero drugie podejście, to nie ma co się czepiać nawet. Dbaj też o szczegóły. Raz stosujesz border radius, raz nie. Trzeba być konsekwentnym w projektowaniu i iść według opracowanego design systemu dla danej pracy. Dla lepszego rezultatu, możesz sobie najpierw naszkicować wireframe na kartce. W tym temacie znajdziesz gotowe szablony do wydrukowania. To jest serio przydatne. Podczas takiego szkicowania bardziej się zastanowisz nad rozwiązaniami.
  1 punkt
 12. Hej @Inza, w Twoich pracach widać, że idziesz do przodu. Prezentujesz bardziej ułożone pomysły i przemyślane prace. W końcu praktyka czyni mistrza 😄 Nie zapominaj, że typografia w logo jest bardzo ważne. Musisz odpowiednio dobierać font, który będzie pasował i zgrywał całość.
  1 punkt
 13. Niestety macOS nie przepada za ekranami bez skalowania. Najlepiej zaopatrzyć się w ekran 4k i włączyć sobie skalowanie ekranu, wtedy obraz i fonty są jak żyleta. Możesz też sprawdzić ustawienia monitora, jakieś wygładzanie czy wyostrzanie krawędzi, wiele monitorów ma takie opcje. Co do profilu koloru to wszystko zależy do czego ma być stosowany, ale podstawowy profil koloru, który jest powszechnie używany, jak i również jest w pełni wspierany w przeglądarkach (bo wspomniałeś o stronach www) to najlepiej ustawić profil "sRGB IEC...". Wtedy nie powinno być rozbieżności pomiędzy np. projektem z Figmy, a tym co widzisz w przeglądarce (wiem z doświadczenia, bo miałem przez jakiś czas ustawiony Display P3). Tak czy inaczej polecam zaopatrzyć się w jakiś monitor co najmniej 4k 27", ale jednak po tych 4 latach użytkowania takiego to jednak brałbym 32", tak aby włączyć sobie skalowanie i wszystkie elementy, aby były ostre, ale też nie jakieś małe.
  1 punkt
 14. Używam Affinity Designer, dość dobry program jeśli nie musimy/nie chcemy pracować na pakiecie Adobe. Zalety to niska cena (jednorazowy zakup, bez subskrypcji), w miarę prosty i czytelny interfejs. Wcześniej używałem CorelDraw od 9 do X5. Jedyne upierdliwości jakie dotąd zauważyłem to wyświetlanie i eksport krzywych - program potrafi dorzucić od siebie jakieś niechciane kontury/piksele, czasem rozmiar eksportowanego obiektu bywa niejednoznaczny - np. mam prostokąt 100x45px, skopiowany 3 razy, eksportuję do .png i nagle jeden okazuje się mieć 101x45px przy eksporcie.
  1 punkt
 15. No właśnie jest. Wystarczy pobrać tzw. "akcje" odpowiednią do oczekiwanych rezultatów, a Photoshop zrobi resztę. Wystarczy poszukać w google pod nazwami "cartoon building ps action" czy chociażby "Vector painting ps action" 🙂
  1 punkt
 16. Jeśli robisz je od początku do końca w Illustrator i jest to wektor to wielkość nie ma znaczenia, bo przy skalowaniu nie powinnaś mieć utraty na jakości. Zgaduje że o to ci chodziło w pytaniu o wymiary.
  1 punkt
 17. Tak jak wyżej i jeszcze dobrze jak nauczysz się obsługiwać program który chcesz używać. Szybciej będziesz mógł coś zrobić i nie będziesz szukał odpowiedzi na proste pytania w necie. Co do programów to podobno jeszcze dobre jest Affinity.
  1 punkt
 18. Witam, trzeba pamiętać, aby logotyp wyglądał dobrze na czarnym tle jak i na białym.
  1 punkt
 19. Jak umieszczasz dużo tekstu, to zadbaj o to, aby był czytelny, czyli odpowiedni krój pisma, interlinia, bez kursywy. Teksty nie wyszły zbyt chude w druku? Bo niektóre fonty są bardzo cienkie. Wygodniej też się czyta (a to najważniejsze w DTP), jeśli tekst jest wyrównany do lewej, a nie wyśrodkowany:
  1 punkt
 20. Cześć Tak, ponownie widzicie mnie (i nie tylko) w czerwonym kolorze. Grafinity wróciło w nasze ręce, czyli moje, @Rafał oraz nowego administratora - @Marcin Lis. Przez te kilka lat, od momentu przejęcia forum przez inne osoby, z bólem patrzyliśmy, jak nasz twór coraz to bardziej topi się i osiada na dnie. Kilka dni temu padła decyzja, aby ponownie zająć się Grafinity i zmienić je na #GreatAgain. Czy się uda? Na pewno będzie ciężko. Kiedy? Na pewno potrzebujemy sporo czasu. Czy coś się zmieni? Na pewno dużo aspektów, jak nie większość. Zdajemy sobie sprawę, że od jakiegoś okresu, fora nie cieszą się taką popularnością jak kiedyś. Wszyscy przeszli na grupy facebookowe, na portale typu behance, dribbble. Sporo też osób zaczynających przygodę z grafiką, pracuje teraz na etacie w agencjach lub ma swoją działalność gospodarczą i nie ma czasu, na przesiadywanie na forum. Jednak chcemy spróbować po raz ostatni. Chcemy połączyć te wszystkie potrzeby i przyzwyczajenia z aktualnych serwisów i wprowadzić je tutaj. To nie będzie typowe forum, które jest zasypane działami i nie oferuje nic w zamian. To będzie coś, na co warto poświęcić wolny czas (i fundusze oczywiście też), aby stworzyć miejsce przyjazne dla wszystkich. Miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, w którym otrzyma pomocną dłoń w nurtujących pytaniach i problemach, w którym znajdzie ciekawe rozwiązania i materiały, przydatne w pracy designera. W tym wszystkim pomoże nam również @Dawid, który będzie się zajmował głównie naszymi profilami social media oraz @Piotr Bartnik, który będzie moderował działy. Co na początek? Reorganizacja działów. Dotychczasowe grupy zostały usunięte i wkrótce zostaną zastąpione nowymi. Co potem? Standardowo, czyli nowy szablon ? Musimy sprostać oczekiwaniom i aktualnie panującym trendom w projektowaniu. Logo również prawdopodobnie czeka mały lifting. Projektem zajmę się ja (i liczę też na pomoc @fantovsky ? ). Czego oczekujemy od Was? Cierpliwości i zaangażowania. Potrzebujemy dużo czasu, aby wprowadzić w życie nasze pomysły, ale też potrzebujemy Waszego wsparcia i aktywności. Jest coś, czego od nas oczekujecie, co byście chcieli mieć na forum? Napiszcie. Czas na pytania i odpowiedzi. #MakeGrafinityGreatAgain
  1 punkt
 21. Mega fajnie to wygląda, zwłaszcza korozja na całym aucie 😄 To oddaje realizmu, bo przecież czym byłby maluch bez rdzy. Modelujesz dla siebie czy pracujesz dla jakiegoś developera?
  1 punkt
 22. Szczerze to brzydzę się Facebookiem i chętnie bym zobaczył jakieś dobrze działające forum. Przy rosnącym zniechęceniu do FB popularność for nie koniecznie jest przesądzona. Kibicuję.
  1 punkt
 23. Sunflower ? Dodatkowo animacja logo dostępna na IG pikart_design?
  1 punkt
 24. Jeszcze jedna latarnia dla ćwiczeń... ?
  1 punkt
 25. Hej, chciałbym Wam pokazać kolejne logo ? + jeszcze trochę inna kolorystyka.
  1 punkt
 26. Od dnia dzisiejszego również dołączyłem do rodziny jabłuszka 🍏 Na ten moment wygląda to tak: - MacBook Pro 16.2 M1 Pro 32GB / 1TB SSD - Logitech Mx Master 3 - Magic Keyboard (Touch ID) - LG 21:9 / Iyama G2470HSU W planach: - Apple Display Studio lub LG 40' UltraWide - Całkowicie odświeżone stanowisko (Wstawię zdjęcie gdy będzie skończone)
  0 punktów
 27. Aktualnie: Mac Mini M1/16GB/256GB + 1TB 2x iiyama PL2792Q 27" Logi MX Keys Logi MX Master 3
  0 punktów
 28. MacBook Pro 16,2" / M1 Pro.
  0 punktów
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Wiadomości

×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.