Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Rozbudowa PC


Pilej
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez kobza,

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki oto PC, który zamierzam rozbudować. Teraz pytanie, co ulepszyć na potrzeby grafiki. Zamierzam dodać ram, tylko też nie wiem ile, melduje mi że mam 4 sloty(w tym 1 zajęty), czyli chyba 8GB mam w 1 kości.

Mam parę stówek do wydania. Z góry dzięki ?

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak Damian napisał, aczkolwiek trochę przyspieszy tego kompa - zastanów się czy opłaca się upgrade’ować PC, w szczególności, że komputer z dzisiejszych części będzie bardziej wydajny - o ile? Zależy od składaka i budżetu. Jedyną zaletą będzie ssd, z którego będziesz zadowolony, jeśli go nie miałeś.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 20.11.2018 o 08:11, Pilej napisał:

@Norbert @Damian Ok a czy mogę podpiąć SSD do obecnej płyty głównej? A jeśli chodzi o ram, to wystarczy jak dokupię 8GB? I czy brać 1x 8GB czy 2x4GB?

SSD podłączasz sobie pod złącze SATA 3, aby był najbardziej wydajny. Twoja płyta ma 2 takie wejścia więc spoko. Co do ramu to podobno najbardziej stabilnie pracują kości w trybie dual-channel (czyli 2x X). W Twoim przypadku jednak kupiłbym single-channel kolejną czyli 1x 8GB, a w przyszłości możesz dokupić duale jeśli nadal będzie Ci mało ? 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak postanowiłem wydać więcej kasy i kupić nowy PC. Budżet to 3,5k. Najchętniej złożyłbym sam, ale nie wiem czy dam radę.

Zastanawiam się nad tym:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

I taki monitor:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ewentualnie używany mac.

Co sądzicie?

 

Edytowane przez Pilej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
41 minut temu, Pilej napisał:

Jednak postanowiłem wydać więcej kasy i kupić nowy PC. Budżet to 3,5k. Najchętniej złożyłbym sam, ale nie wiem czy dam radę.

Zastanawiam się nad tym:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

I taki monitor:

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ewentualnie używany mac.

Co sądzicie?

 

 

 

Nie kupuj gotowych zestawów - przepłacisz. Lepiej dopłacić w sklepie za złożenie - koszt 100zł max.

Napisz do mnie na PW to złożymy coś pod Twoje preferencje do 3,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.