Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Domeny i ceny z kosmosu

Wierzchu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, dobry wieczór.
Mam zamiar stworzyć kilka stron o różnych domenach .com i .pl, które niby są zajęte.
Po sprawdzeniu przez WHOIS kto jest właścicielem, okazuje się, że jedna jest w posiadaniu GoDaddy, a druga jest na bazarze AfterMarket.
Wszystko było by jeszcze ok, gdyby ceny były jakieś rozsądne, ale jedna kosztuje 1200zł na bazarze, a druga nieco ponad 6000zł na GoDaddy.

W związku z tą sytuacją mam pytanie - czy może ktoś z tu obecnych próbował jakiś negocjacji z w/w, hmm, dostawcami, właścicielami? Czy jest szansa na zejście z ceny?

Z GoDaddy dowiaduję się jedynie, że dana domena jest Premium, czyli: [quote]Nazwy domen Premium są cenniejsze niż inne domeny, ponieważ są oparte na popularnych wyrazach i frazach, które są często używane podczas wyszukiwania informacji w Internecie.

Firma GoDaddy nie jest właścicielem tych nazw domen, ale jest jednym z nielicznych rejestratorów, którzy mogą skontaktować Cię ze sprzedawcami.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących tej domeny, zadzwoń [/quote]

Druga, która jest na AfterMarket, ostatni raz używana była w 2009 roku i koszt odnowienia to ponad 1200zł...

Z góry dziękuję za jakieś sugestie, porady.

Chodzi tu bardziej o domeny pod personal branding, wizytówkę online czyli np. imięnazwisko.pl czy nazwisko.com.
Przykładowo te dwie o których wspomniałem to "wierzchowski.com" (GoDaddy) i "wierzchowski.pl" (AfterMarket) - niby tylko nazwisko, zresztą nieszczególnie popularne jak sprawdzałem, ale takie ceny?

Według mnie fajnym pomysłem może być zarejestrowanie domeny wierzchows.ki - w trakcie pisania z ciekawości sprawdziłem cene 4k . W takim razie może ewierzchowski.pl - wolna

GreenCode

• 2 lata później...

Przepraszam że odświeżę temat, ale zagłębiał się ktoś kto aktualnie ma najlepsze cenowo oferty domen? Nie chodzi mi o pierwszy rok bo w większości mają  po 1zł , bardziej pytam o przedłużenia na kolejne lata

@laxi zapoznaj się z ovh ofertą (http://ovh.com/), zdaje się, że mają jedne z najniższych cen na rynku - imo, jeśli nawet nie to warto dopłacić te kilka zł więcej, aby mieć domenę/hosting w solidnej firmie. Co do hostingu to polecam MyDevil (https://www.mydevil.net/) – gdybyś chciał kod rabatowy to napisz do mnie na PW.