Skocz do zawartości

Ile czasu może zająć opanowanie photoshopa w stopniu bardzo dobrym?

Eryk12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dopiero zaczynam przygodę z grafiką i zacząłem od nauki programu Photoshop. Ile czasu może zająć opanowanie tego programu w stopniu, który pozwoli na swobodne projektowanie stron www, logo, banerów, itp
Mogę przeznaczyć na naukę 4 godziny dziennie. Kupiłem na razie kurs podstawowy na eduweb i powoli go przerabiam.

Będę wdzięczny za wasze sugestie i porady :-)

• 1 rok później...

Myślę, że opanowanie programu to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć pomysłowość i być kreatywną osobom, ale tak po kilku tygodniach, miesiącach już można próbować robić takie rzeczy i zlecenia - oczywiście jeśli nie są na czas, że trzeba wykonać je jak najszybciej, bo w takiej sytuacji to już praktyka kilku letnia by się przydała.

• 4 miesiące temu...

Zawsze byłem zdania, że wszelakie kursy i studia w kierunku graficznym są  ......... warte . Nie mówię, że każdy pojedynczy ale według mnie więcej nauczysz się próbując, błądząc, szukając w programie niż na studiach czy kursach. Ja w 10 lat zacząłem się interesować GIMP'em, rok później załatwiłem sobie pirata PS'a i próbowałem sam, jak nie sam, to z tutorialami aż odłożyłem sobie na oryginalne Adobe. Potem zacząłem próbować drobne zlecenia charytatywnie dla lokalnych klubów itp. Teraz jestem grafikiem drużyny Rugby z mojego miasta, pracuję 8 godzin dziennie za ponadprzeciętną stawkę na umowie o pracę jako grafik, a kolega który studiował grafikę pracuje w jakimś corpo gdzie jest jakimś kimś tam działu kreatywności czy czegoś. Zarabia 1800 na zleceniówce i wątpie, że spędza czas tam robiąc projekty. NIE KAŻĘ, ale polecam odpuścić sobie kursy i uczyć się metodą prób i błędów, ale to moje subiektywne zdanie wyciągnięte na podstawie obserwacji samego siebie i mojego otoczenia. Pozdrawiam ?

@Invictus A zes temat odgrzebal, ale zeby nie bylo odpowiedz na dole. 

@Eryk12 

Cytat

By zostać ekspertem w jakiejś dziedzinie, trzeba poświęcić na to 10 tysięcy godzin - taką tezę postawił kiedyś psycholog K. Anders Ericsson, który badał wybitnych specjalistów z różnych branż i zawodów. 

https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/jak-dlugo-trzeba-sie-uczyc-by-zostac-ekspertem/3tpv10r

Edytowane przez Sven1789