Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
wikuras

Co po szkole średniej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Za miesiąc kończę technikum kierunek "mechatronik".Niestety ten kierunek to był mój błąd oraz ta szkoła, lecz właśnie tam na informatyce odkryłem swój "talent" a mianowicie grafika mi sie mega spodobała. Matury raczej nie zdam wiec studia odpadają a nawet bym nie chciał. Pytanie co dalej ? Jak z pracą, czy pytają o szkołe itp ? Planuje otworzenie swojej strony ale co jak to nie wyjdzie ? Czy robic jakiś kurs czy coś ? Ostatnio siedze po 4-5h dziennie przy photoshopie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wikuras widzę, że jesteś w identycznej sytuacji co ja... Mechatronika to jest zło ? E18, E19... Na co to komu? Tak więc dołączam się do pytania ?

Tak serio, to powiem Ci tak... Jeżeli nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Czasem się uda, a czasem nie. Kurs zawsze się przyda, na pewno nie wyjdziesz na tym stratnie. Pracodawców bardziej będzie interesować Twoje portfolio, niż sam fakt jaką szkołę ukończyłeś. Fakt, że jeżeli rozwijałeś się w kierunku grafiki (kursy, szkoła itp.) to pracodawcy będą postrzegać Ciebie inaczej, ale bez tego też spokojnie znajdziesz robotę jako grafik (o ile masz wystarczające doświadczenie) w szczególności, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo porządny zawód. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Planuje otworzenie swojej strony ale co jak to nie wyjdzie?" – po co Ci ta strona? Co na niej będzie? Masz na myśli portfolio czy coś innego?

Na tym etapie, proponowałbym wykonać kilka złożonych projektów do portfolio, a następnie w wakacje składać do firm swoje CV nawet na staż. Wysyłaj CV nawet do firm, które nie prowadzą obecnie rekrutacji, ponieważ może akurat w niedługim czasie ktoś im będzie potrzebny i będą o tobie pamietać ?

Jeżeli nie masz konkretnych planów to i tak polecałbym iść na studia związane z grafiką, firmy mają dofinansowania itp. za studentów, chętniej ich biorą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi