Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Affinity a Adobe. Raczkujący soft, czy doświadczony gigant


Ola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Czy są tutaj osoby, które przeszły z pracy na Adobe na Affinity? ? A może takie, które nadal korzystają z dobrodziejstw graficznego giganta, ale rozszerzyły swój asortyment o dodatkowy soft? Jakie widzicie plusy i minusy, nie tylko związane z kwestia budzetu? Czy ponownie wrocilibyscie do Adobe? Czy uważacie, że da radę pracować w tej branży korzystając tylko że ,,swieżaka" w postaci Affiinity? ?

Jestem ciekawa wszystkich opinii i powstałej na ten temat szerszej dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie powoli odchodzę od Adobe. Zastanawiam się, czy nie dac szansy Affinity, zważywszy że raczej opinie są pozytywne. Jednak to co trzyma mnie przy Adobe, to przede wszystkim nie do pokonania popularność, zaplecze techniczne i optymalizacja pracy. Jednak przyznaje, że bywa iż mam ochotę naprawdę rzucić pakiet w kąt, zrezygnować z umowy i legitnie, małym kosztem cieszyć się możliwościami i poznawaniem Affinity. ?

Niestety nie znam nikogo, kto tak postąpił, żegnając się ,,na zawsze" z Adobe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy z ilu programów pakietu Adobe korzystasz.  Nie wiem jak w Affinity wygląda sprawa na przykład z wektorami. Największy plus w Adobe o to że programy między sobą bez problemu współpracują np. PS illustrator Indesign. Jak ktoś używa tylko PS to można spróbować się przesiąść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie każdego do grafiki i motion designu ? Affinity również obsługuje pliki wewnętrzne Adobe i ponoc nie ma większego problemu w kompatybilności. 

Co do vectorów, mam wrażenie że jest lepiej zaprojektowany w stronę UX od Illustratora (moje zdanie), chociaż wiadomo- kilku atrybutów mu brakuje. 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Edytowane przez Ola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Można powiedzieć, że Affinity to produkty świeże bo w pewnym sensie są. Na forum można przeczytać, że Affinity to całkowicie nowy produkt.

Należy jednak przypomnieć, że Designer oraz Photo miały swoich odpowiedników w postaci DrawPlus i PhotoPlus i były nawet bardziej rozbudowane (przynajmniej w przypadku DrawPlus bo z PhotoPlus nie korzystałem).  Sam DrawPlus wersja 2.0 był wydany w 1993 roku. 

Ja sam pamiętam, że w Serif DrawPlus było dużo fajnych rzeczy jak np. tworzenie animacj, trasowanie i i wiele narzędzi. Affinity Designer jest mniej rozbudowany a aktualizacje według mnie są ubogie i mogli by dodać podstawowe funkcje jak te całe trasowanie. Po za tym wiele lat istniał okropny bug związany z funkcją "Expand stroke".

 

Nie wiem czy Affinity było pisane całkowicie od nowa ale takie rzeczy bolą ? 

Edytowane przez tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
9 godzin temu, tofu napisał:

Można powiedzieć, że Affinity to produkty świeże bo w pewnym sensie są. Na forum można przeczytać, że Affinity to całkowicie nowy produkt.

Należy jednak przypomnieć, że Designer oraz Photo miały swoich odpowiedników w postaci DrawPlus i PhotoPlus i były nawet bardziej rozbudowane (przynajmniej w przypadku DrawPlus bo z PhotoPlus nie korzystałem).  Sam DrawPlus wersja 2.0 był wydany w 1993 roku. 

Ja sam pamiętam, że w Serif DrawPlus było dużo fajnych rzeczy jak np. tworzenie animacj, trasowanie i i wiele narzędzi. Affinity Designer jest mniej rozbudowany a aktualizacje według mnie są ubogie i mogli by dodać podstawowe funkcje jak te całe trasowanie. Po za tym wiele lat istniał okropny bug związany z funkcją "Expand stroke".

 

Nie wiem czy Affinity było pisane całkowicie od nowa ale takie rzeczy bolą ? 

 

Ja pamiętam w szkole jak mieliśmy lekcje z grafiki to wlasnie w tym serif drawplus sie bawiłem, całkiem przyjemny programik. Te Affinity to pewnie odświerzenie starych programów, więc na takie funkcje i bajery jak były to trzeba będzie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja niedawno kupiłam Affinity Designer w promocji.

Popracowałam sobie odrobinę już w nim i pooglądałam trochę poradników. Gdyby ktoś początkujący miał ochotę zajrzeć, to bardzo przyjemnie tłumaczy podstawy podstaw Pani Elaine. 

Od siebie powiem, że (jak na razie, takie świeże wrażenie) AD jest SUPER!!. Wcześniej pracowałam trochę w Corelu dziubnęłam pakiet Adobe, próbowałam też kilku darmowych programów i stwierdzam, że żaden nie jest tak wygodny i intuicyjny jak Affinity. Są drobiazgi, których mi trochę brakuje z Corela: jak wspomniane już na tym forum trasowanie albo gumka do wektora, czy nożyk (w Corelu bardzo użyteczne). Niemniej jeśli ktoś się waha - to zdecydowanie stwierdzam - warto! Export jest bardzo wygodny, praca na artboardach, personalizacja, możliwość korzystania z pixel persony, Bardzo wygodne warstwy...  I sporo drobiazgów które umilają życie, jak na przykład użycie Global Colour. Jeden ruch i wszystkie zaznaczone tym kolorem elementy można zmienić. Ulga dla grafika.

Ja nie jestem w zasadzie wcale grafikiem, lepiej sobie radzę w technikach tradycyjnych (rysunek, malarstwo), ale niekiedy mam potrzebę zrobić jakiś mały projekt: okładkę, plakat, czy jakieś drobiazgi typograficzne. Bardzo bym chciała mieć jeszcze Affinity Photo i Publishera, ale może jeszcze doczekam się jakiejś promocji. 

Affiity Photo ma perspektywę dzięki któej smart object można wpasować do mockupu (i chciałabym aby ta opcja była w Designerze), a Publisher wydaje mi się obiecujący ze względu na możliwość zrobienia składu... Ale nie znam jeszcze bliżej szczegółów. Może ktoś wie, czy tak jak w Indyku można w Publisherze wpisać kod i za jednym zamachem usunąć wdowy i sieroty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.