Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane PhotoShop - pytania


Michau7
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Dawid,

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry dział, ale ten mi pasował najbardziej.

Kilka pytań o PhotoShop. 

1. Czy teraz zakup PhotoShopa to wygląda tak, że się płaci tylko abonament? Czy to się płaci "wiecznie" czy jest jakiś termin kiedy się nabywa program? Czy po prostu można kupić za jednorazową opłatą?

2. Który PhotoShop pozwala na tworzenie projektu szaty graficznej stronki www?

3. Czy na MacBook jest wersja PL?

4. Czy 16GB 2133MHz LPDDR, 1.6GHz Dual-Core Intel Core i5, Graphics 617 1536MB będzie wystarczający na działanie programu?

5. Czy pod MacBook można podłączyć tablet do rysowania? np: iPad? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
  • Rozwiązanie
18 godzin temu, Michau7 napisał:

Adobe XD używałem jako frontend do podglądu grafiki.

Ale czy Adobe XD oferuje? np:
- wtapianie zdjęć,
- tworzenie cieni,
- tworzenie (nie wiem jak to się nazywa,) np: postaci lub obiektu z tłem przezroczystym,
- animacje. 
 

Adobe XD to nie jedyny program do webdesignu / ui, więc polecam zapoznać się z wszystkimi dostępnymi i samemu wybrać najbardziej odpowiedni ?

Jest jeszcze Figma, którą poleca wiele osób, Sketch - tylko na maca, Affinity Designer, InVision Studio.

 

Co do animacji w XD to program ten oferuje tworzenie podstawowych animacji UI, ale nie są one zbyt zaawansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem poszczególne opcje Adobe. I mam kolejne pytania.

bo taki InDesign ma przeznaczenie: materiałów do druku. Czy to oznacza, że w Photoshop nie ma już możliwości tworzenia takich materiałów? (np: brak możliwości do jakiegoś specyficznego formatu?) W czym to się różni w praktyce?

I czy czcionki premium można wykorzystywać w projektach komercyjnych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PS nie zrobisz wielostronicowego PDF np. katalogu lub książki. Indesign ma też inne funkcje specjalnie pod druk i głównie służy do składu do druku, nie ma w nim możliwości edycji grafiki tak ja w PS. W PS możesz robić pliki do druku ale książki raczej nie złożysz. Robi się w nim plakaty albo jakieś ulotki.

Co do czcionek, jeżeli za nie płacisz to raczej możesz używać. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik+
11 godzin temu, Michau7 napisał:

I czy czcionki premium można wykorzystywać w projektach komercyjnych? 

To wszystko zależy od licencji fontu, jeśli kupisz font, nie jest to jednoznaczne z możliwością używania go w projektach komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na Photoshop i fajnie to działa. Jedna tylko uwaga, na Macbooku czasem przy otwieraniu pliku graficznego (bez znaczenia jaka wielkość) zamiast obrazka mam szare tło. I dopiero po wyłączeniu programu obrazek jest widoczny. Mac się nie zwiesza, nie grzeje. Czy mieliście taki dziwny błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.