Podstawą jest rozwój wiedzy i umiejętności, aby wiedzieć, jak stworzyć dobre portfolio.
Dużym błędem początkujących osób jest skupianie się na zarobku, a nie na tym, aby progresować i się rozwijać. Często rzucają mi się w oczy przypadki, że nowi designerzy biorą się za projektowanie swojego portfolio, a tak naprawdę są na niewystarczającym poziomie, aby tworzyć taki projekt, a co dopiero przedstawiać swoje prace. Chcesz zarabiać pieniądze? Bądź dobry w tym, co robisz.
Nie. Teraz wycina za nas program. Wszystko to kwestia kilku kliknięć.
Motywacja nie istnieje. Albo to robisz, albo nie. Na moim przykładzie — ja nie zacząłem z grafiką z myślą, że będę pracował w tym zawodzie. Na początku sprawiało mi to frajdę. Robiłem sygnaturki, avatary, jakieś małe rzeczy i jarało mnie to. Czułem satysfakcję, gdy zrobiłem coś i mi się to podobało, a potem wrzucałem prace do oceny na forach graficznych i ludzie podzielali moje zdanie lub krytykowali, a dzięki temu wiedziałem, co poprawić. Gdy już osiągnąłem fajny poziom w tym, szukałem innych wyzwań. Padło na webdesign (wtedy nie było czegoś takiego jak UI/UX). Po kilku wykonanych pracach trafiały mi się pierwsze zlecenia i jakoś to poszło.
Zadaj sobie pytanie — co chcesz robić i skup się na jednej dziedzinie. Czytaj, oglądaj, trenuj, pytaj, próbuj. Wszystko zależy od Ciebie.