Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Do śmiechu


pinkpixel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz się o takie rzeczy w zasadzie już nie pyta przy rozmowie wstępnej o nowym projekcie, ale wcześniej było to pytanie istotne.

Moja rozmowa telefoniczna z klientem, który zadzwonił z polecenia:

Dryyyń! Drrryń

 

Zadzwonił telefon. Podnoszę słuchawkę. Przedstawiła się kobieta na stanowisku kierownik marketingu firmy X. Numer do mnie miała z polecenia, a tematem rozmowy było: zaprojektowanie i druk prospektu firmowego kilkunastronnicowej objętości. Wysłuchałem i odpowiedziałem, że tak bardzo chętnie się podejmę zlecenia, ale żeby móc przedstawić jakąś wstępną ofertę cenową, muszę doprecyzować kilka zagadnień. Padło z mojej strony kilka pytań typu: format, szycie, okładka i doszedłem do tego pytania, którego teraz się już w zasadzie nie zadaje:

- No dobrze, to już wiem. A teraz niech mi Pani powie w ilu kolorach chcecie ten prospekt wydrukować?

Wtedy to pytanie miało sens, bo druk był dość kosztowną pozycją, a druk w pełnym CMYK, nie był taką oczywistością jak teraz. To były jeszcze czasy, kiedy fotografie do druku robili fotografowie na slajdach, te się później skanowało na skanerach bębnowych itd.

Po moim pytaniu Pani powiedziała:

– A to proszę chwilę zaczekać muszę policzyć?

W słuchawce słyszałem jakieś szmery ogólnobiurowe i taki ciche pomrukiwanie Pani pod nosem jak to czasami każdemu się chyba zdarza:

– Jeden, dwa, trzy ........ piętnaście, czternaście ....

Nie ukrywam że przy pięciu, chciałem już coś wtrącić, ale z drugiej stronek diabełek w głowie mi podszepnął: " Czekaj, zobaczymy do ilu dojdzie!" więc słuchałem dalej:

– ... czterdzieści trzy, czterdzieści cztery, ...

Skończyła przed setką, ale nie pamiętam na ilu, zaznaczyła tylko:

– Ale może być więcej.

Liczyła kolory na zdjęciu jakie miało się w prospekcie ukazać. 🙂

 

Jak macie jakieś zabawne historie związane z projektowaniem, pracą z Klientami napiszcie kurna coś małpiszony!

 

Inna historyjka jaka mi się z projektowaniem logo przytrafiła jest dość krótka. Do zaprojektowania było logo hurtowni rybnej. Pytam o nazwę hurtowni i sugestie co do logo, usłyszałem:

- Nazwa to "Delfin". No i wie Pan taki delfinek to ładna rybka. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

U mnie rozmowy zazwyczaj są konkretne. Z góry informuję Klienta, jakie informacje są mi potrzebne lub wysyłam szablon do uzupełnienia, ale druk, a ui/ux to nie ma co porównywać 😉 

Z takich bardziej zabawnych zagrywek to takie, w których klient pierwotnie odrzuca mi projekt i daje do poprawki, po czym następnego dnia wysyłam mu dokładnie tę samą wersję bez naniesionych poprawek i nagle jest "super" i akceptuje. Nie zawsze się to sprawdza, bo to zależy od klienta, ale czasem działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Damian napisał(a):

U mnie rozmowy zazwyczaj są konkretne. Z góry informuję Klienta, jakie informacje są mi potrzebne lub wysyłam szablon do uzupełnienia, ale druk, a ui/ux to nie ma co porównywać 😉 

Z takich bardziej zabawnych zagrywek to takie, w których klient pierwotnie odrzuca mi projekt i daje do poprawki, po czym następnego dnia wysyłam mu dokładnie tę samą wersję bez naniesionych poprawek i nagle jest "super" i akceptuje. Nie zawsze się to sprawdza, bo to zależy od klienta, ale czasem działa.

To w sumie jak z bigosem albo swojej roboty cytrynówka. Ten pierwszy musi się parę razy przegotować a ta druga przegryźć ;D, czyli najlepiej smakują teoretycznie na drugi dzień 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.