Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Cristiano10

WebDesign - początki, porady i wskazówki. Jak zacząć?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Postanowiłem, że zacznę poważnie "bawić się" w WebDesign, czyli projektowanie layoutów i ogólnie stron www. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem obeznany w programach graficznych tj. Photoshop, Illustrator.

Jako, że zawsze radziłem sobie sam i starałem się wszystko robić sam od podstaw to tu pomyślałem, że łatwiej i szybciej będzie mi zaklimatyzować się przy kilku poradach lub istotnych wskazówkach. Proszę o jakieś konkretne porady jak zacząć, może jak Wy zaczęliście i w jaki sposób kształtować swój skill.

Zatem kilka pytań na początek:

- czy warto swoje layouty ciąć w Photoshopie czy może w innym sposób - chodzi o późniejszą implementację w HTML,

- czy HTML wciąż jest popularny, warty uwagi i użyteczny,

- jak dobierać rozmiary stron/szablonów, chodzi dokładnie o wyświetlanie w przeglądarce i tworzeniu w ps,

- jakie strony są pomocne jeśli chodzi o trendy itp,

- jakie jest zapotrzebowanie na rynku pracy na web designerów/developerów,

- od jakich projektów zacząć by sprawnie poznać WebDesign od środka?

Proszę wybaczyć, że bardzo wiele rzeczy tu wypisuję, ale chcę wykorzystać czas skutecznie i będę wdzięczny na każdą poradę. 

PS

Mam od dzisiaj pewien problem w Photoshopie:

- po włączeniu program pracuje w dziwnym odcieniu, w obszarze roboczym kolor biały wygląda raczej jak lekko żółty niż biały czy wie ktoś czym to może być spowodowane?

PS2.

Czy to forum nie jest czasami kontynuacją słynnego grafika.pl?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaloguj się lub zarejestruj, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Jeśli już to Graffika.pl, która się przemieniła w Grafmag.pl, więc nie jest kontynuacją tej strony/forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o webdesign to musisz sobie wyrobić "oko". To przyjdzie z czasem, po prostu trzeba konsekwentnie przeglądać strony i patrzeć na małe elementy które powodują, że strona jest atrakcyjna. No i przede wszystkim siedzieć i robić swoje. Jak będziesz miał dziesiątki projektów za sobą to zauważysz duży progres.

Ja lubię przed pracą sobie pooglądać 

, można dużo inspiracji złapać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyrobić "oko" i złe nawyki, a później ciężko będzie się odzwyczaić. Lepiej wziąść się za robienie kursów, lub wideo kursów, gdzie ludzie tłumaczą i pokazują jak co się tworzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już zależy od stron, które będzie przeglądał. Nie koniecznie musi wyrabiać sobie złe nawyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi