Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

AI w pracy, a może też w życiu?


Damian
 Udostępnij

Czy korzystasz z narzędzi AI?   

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jeśli tak, to z jakich?

    • MidJourney
      2
    • ChatGPT
      5
    • Bing
      1
    • Copy.ai
      1
    • Inne (napisz w poście jakie narzędzie)
      1


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Trudno nie przyznać, że narzędzia AI są ułatwieniem nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym. Aktualnie bardzo szybko rozwija się ta usługa i jestem ciekaw, czy oswajacie się z nią, czy jednak omijacie je szerokim łukiem, twierdząc, że sztuczna inteligencja nie zastąpi człowieka. 

Sam osobiście korzystam z AI na tyle, na ile mi pozwala i ułatwia pracę. Połączenie chatu GPT + MidJourney jest potężne, zwłaszcza do generowania konceptów, persony itp.

Jakie jest wasze zdanie? Co sądzicie o tej technologii? Uważacie, że w przyszłości wszystko zastąpi AI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam AI prawie codziennie. Do listy dodałbym jeszcze DALL-E czy ChatSonic lub Jasper'a(chociaż ten ma jedynie 5 dni bezpłatnego testu). Pewnie następne serwisy będą się pokazywać jak grzyby po deszczu. Ułatwia to prace. Można narzekać jednak jedyne co nam zostaje to się dostosować jeśli chcemy pozostać w branży.

Bing Chat jest spoko bo podaje źródła i można zweryfikować.(w przeciwieństwie do ChatGPT) 

Jestem ciekawy kiedy zostanie opracowane AI, które sprawnie radzi sobie z rozwiązaniami Graphic Design pod identyfikacje czy logo lub UI, obecnie nie zauważyłem nic wartego uwagi, a wszelkie generatory mają żenująco niski poziom. 

Progres w temacie AI jest przerażająco szybki.

Ostatnio coraz więcej słychać o voice AI (np. elevenlabs)
Widząc postępy jestem pewien, że za jakiś czas jakaś duża wytwórnia muzyczna, z dostępnych sampli, ożywi znanego piosenkarza i wybuchnie wokół tego kontrowersja, że jest nowy utwór czy nawet album, a osoba już nie żyje. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FIRCYK napisał(a):

 

Ostatnio coraz więcej słychać o voice AI (np. elevenlabs)
Widząc postępy jestem pewien, że za jakiś czas jakaś duża wytwórnia muzyczna, z dostępnych sampli, ożywi znanego piosenkarza i wybuchnie wokół tego kontrowersja, że jest nowy utwór czy nawet album, a osoba już nie żyje. 


To tylko czekać na nowy album 2pac'a 😄

Ja póki co od niedawna bawię się z Midjourney. Nie jestem przeciwny, akceptuje a jednocześnie jestem w szoku jak szybo to się rozwija i do czego jeszcze będzie zdolne, jeszcze nie dawno to było nie do pomyślenia. To wejdzie na różnych płaszczyznach tak jak mowa była o muzyce albo może i niedługo będzie tworzyć filmy czy animacje. Można to olewać ale prawda taka, że zostaniesz mocno w tyle jeśli to zrobisz. W ciekawych czasach żyjemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"W jaki sposób mogę wykorzystać AI takie jak chatGPT czy DALL-E? Podaj 20 przykładów."

Moje pytanie:(prompt do bing chata)

Cytat

 

ChatGPT i DALL-E to narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, które można wykorzystać na wiele sposobów. Oto kilka przykładów:

  1. Generowanie opisów produktów
  2. Tworzenie treści marketingowych
  3. Tworzenie wizualizacji danych
  4. Tworzenie grafik do postów na mediach społecznościowych
  5. Tworzenie ilustracji do książek
  6. Tworzenie grafik do prezentacji
  7. Tworzenie plakatów i ulotek
  8. Tworzenie animacji
  9. Tworzenie gier wideo
  10. Tworzenie filmów animowanych
  11. Tworzenie komiksów
  12. Tworzenie memów
  13. Tworzenie logo i identyfikacji wizualnej firmy
  14. Tworzenie koncepcji produktów
  15. Tworzenie scenariuszy filmowych i telewizyjnych
  16. Tłumaczenie języków obcych na język polski lub odwrotnie
  17. Generowanie opisów zdjęć i obrazów
  18. Tworzenie muzyki i tekstów piosenek
  19. Tworzenie gier planszowych i karcianych
  20. Tworzenie aplikacji mobilnych

Czy potrzebujesz więcej informacji na temat ChatGPT lub DALL-E?

 

 

Moje pytanie:(prompt do chatGPT)

 

Pierwsza odpowiedź:

Cytat


  1. Personalizacja doświadczeń e-commerce: ChatGPT może pomóc w tworzeniu personalizowanych ofert dla klientów, na podstawie ich preferencji i zachowań zakupowych.
  2. Obsługa klienta: ChatGPT może działać jako bot obsługi klienta, odpowiadając na pytania i pomagając w rozwiązywaniu problemów.
  3. Generowanie treści: ChatGPT i DALL-E mogą być wykorzystane do generowania treści, takich jak artykuły, opisy produktów, posty na blogu, a także ilustracje i grafiki.
  4. Przetwarzanie języka naturalnego: ChatGPT może pomóc w analizie i zrozumieniu języka naturalnego, takiego jak analiza sentymentu i wykrywanie emocji.
  5. Projektowanie produktów: DALL-E może być wykorzystane do projektowania produktów i generowania kreatywnych wizualizacji, na podstawie opisów i zapytań.
  6. Tworzenie filmów animowanych: DALL-E może pomóc w tworzeniu animacji i filmów, na podstawie opisów scen i postaci.
  7. Analiza rynku: ChatGPT może pomóc w analizie trendów rynkowych i zachowań klientów, na podstawie analizy danych.
  8. Automatyzacja zadań administracyjnych: ChatGPT może pomóc w automatyzacji zadań administracyjnych, takich jak przetwarzanie faktur i umów.
  9. Wyszukiwanie informacji: ChatGPT może pomóc w wyszukiwaniu informacji i odpowiedzi na pytania, na podstawie analizy tekstu.
  10. Tworzenie muzyki: DALL-E może pomóc w tworzeniu muzyki i generowaniu dźwięków, na podstawie opisów i wytycznych.
  11. Projektowanie wnętrz: DALL-E może być wykorzystane do projektowania wnętrz i generowania wizualizacji, na podstawie opisów i zapytań.
  12. Diagnostyka medyczna: ChatGPT może pomóc w diagnozowaniu chorób i interpretowaniu wyników badań medycznych, na podstawie analizy danych.
  13. Tłumaczenie języka naturalnego: ChatGPT może pomóc w tłumaczeniu tekstu i rozmów między różnymi językami naturalnymi.
  14. Planowanie podróży: ChatGPT może pomóc w planowaniu podróży i sugerowaniu miejsc do odwiedzenia, na podstawie preferencji i zainteresowań klienta.
  15. Generowanie opisów filmów i programów telewizyjnych: ChatGPT może pomóc w generowaniu opisów filmów i programów telewizyjnych, na podstawie analizy treści.
  16. (tu się AI zaciął, czasem tak jest przy dużym ruchu)

 


 

Druga odpowiedź:

Cytat


  1. Stworzenie chatbota dla firmy, który będzie odpowiadał na zapytania klientów.
  2. Automatyzacja procesu sprzedaży w sklepie internetowym przy pomocy AI.
  3. Personalizacja oferty produktowej na podstawie zachowań użytkowników na stronie internetowej.
  4. Wykorzystanie AI w celu wykrycia oszustw finansowych i przestępstw.
  5. Tworzenie generatywnych modeli językowych dla zwiększenia jakości tłumaczeń maszynowych.
  6. Wykorzystanie chatbota do prowadzenia badań rynkowych i zbierania opinii użytkowników.
  7. Automatyczne rozpoznawanie mowy i transkrypcja wywiadów lub spotkań.
  8. Wspomaganie procesu rekrutacji pracowników przy użyciu AI do analizy CV i wywiadów.
  9. Rozpoznawanie obrazów medycznych i diagnostyka chorób.
  10. Personalizacja treści w mediach społecznościowych na podstawie zachowań użytkowników.
  11. Automatyczne generowanie opisów produktów na podstawie zdjęć.
  12. Tworzenie modeli predykcyjnych do prognozowania wyników biznesowych.
  13. Wykorzystanie AI do rozpoznawania emocji klientów i udzielania odpowiedzi w zależności od nich.
  14. Tworzenie generatywnych modeli wideo dla zwiększenia jakości animacji i efektów specjalnych.
  15. Automatyczne wykrywanie spamu i filtracja niechcianych wiadomości w e-mailach.
  16. Stworzenie chatbota dla szkół lub uczelni w celu udzielania odpowiedzi na pytania uczniów.
  17. Automatyczne dopasowywanie reklam do zachowań użytkowników w czasie rzeczywistym.
  18. Tworzenie generatywnych modeli dla zwiększenia jakości grafiki komputerowej i gier.
  19. Automatyzacja procesów HR w firmach, np. weryfikacja kwalifikacji kandydatów do pracy.
  20. Analiza danych i prognozowanie trendów w marketingu.

 


 


Można pociągnąć AI za cyfrowy język i brnąć dalej np. zadając pytania do pytań itp. 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FIRCYK zadając pytanie miałem na myśli bardziej konkretny przykład wykorzystania przez Ciebie AI, bo napisałeś że korzystasz niemal codziennie.

Jakie, bądź jaką cześć zadań, które masz do wykonania "zlecasz" AI. Np. mam do zrobienia landing page, strona ma zawierać treść, ilustracje, to co przypuśćmy jest do takiej strony potrzebne i co w takim przypadku wykorzystujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dodać bardziej konkretny przykład swojego wykorzystania, ale mieści się to w podanych punktach, które wygenerował AI 🙂 

Zazwyczaj mam tak, że jak realizuje jakiegoś taska to myślę czy mogę oddelegować część myślenia AI, bardziej pod kątem content buildingu czy dopałki kreatywnej lub reformulacji treści. 

ChatGPT jest w niektórych tematach dość powtarzalny(jak ktoś często używa to zauważy), jednak duży wpływ na wynik ma to co wpiszemy w prompt, pewnie z każdą następną wersją będzie lepiej. 

A na twoje pytanie możesz wykorzystać sam AI i wpisać w jaki sposób mogę wykorzystać AI do budowy landing page’a. Odpowie bardziej szczegółowo niż ja 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest przestarzały, ponieważ ostatni post był napisany ponad dwa miesiące temu. Czy na pewno chcesz go skomentować? Jeśli tak, to możesz kontynuować pisanie posta.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.