Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Prezent dla grafika


GalAnonim
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez P4u,

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Moja dziewczyna ma niedługo urodziny, chce zostać grafikiem (jeszcze nie jest i dopiero zaczęła), więc na urodziny, chciałbym sprawić jej coś co pomoże jej na tej ścieżce (poradniki, gadżety etc.). Posiadam budżet ~600zł, do tej pory zastanawiałem się nad tabletem graficznym, ale nie wiem czy za 600 złotych jest sens kupować. Pomyślałem, że zapytam się ekspertów, którzy na co dzień w tym siedzą (moja wiedza o grafice jest === 0), stąd też przyszedłem tutaj. Moja pytanie brzmi: Co polecacie mi jej sprawić? Ten tablet? a może jakiś poradnik (po polsku)? Myślałem też nad licencją na photoshopa.

P.S. Uprzedzając pytanie, dziewczyna na pewno pójdzie w grafikę, to nie jest żadne "widzimisię" :P + z tego co pamiętam bardzo interesuje się rysunkiem postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, viperdesigner napisał:

Zależy w jaką dziedzinę chce iść. Jeżeli bardziej ciągnie ją do webdesignu niż do rysowania to tablet graficzny jest zbędny. Może warto zastanowić się nad programem graficznym, jeżeli takowego nie ma?

Chociażby za Affinity Designer + Affinity Photo wyjdzie Ci jakieś niecałe 500 zł. Zakup Adobe na sam początek może być nieopłacalny jeżeli chodzi o koszty. 

Właśnie ciągnie ją bardziej do rysowania, projektowania postaci etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moim skromnym zdaniem tablet graficzny dla początkującej kupisz spokojnie za 600zł. Nie od razu Kraków zbudowano i myślę że powinna zacząć od czegoś tańszego i przekonać się czy to na pewno to.

Nie jestem znawcą tabletów, sam posiadam model za 350zł ale spora cześć się ze mna zgodzi że naprawde dobre Tablety produkuje Wacom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, P4u napisał:

To moim skromnym zdaniem tablet graficzny dla początkującej kupisz spokojnie za 600zł. Nie od razu Kraków zbudowano i myślę że powinna zacząć od czegoś tańszego i przekonać się czy to na pewno to.

Nie jestem znawcą tabletów, sam posiadam model za 350zł ale spora cześć się ze mna zgodzi że naprawde dobre Tablety produkuje Wacom.

 

Mógłbyś podać mi nazwę tego swojego modelu? Jak on Ci się sprawdza? Jest precyzyjny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Czesc.

 

Ja posiadam taki: 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
. Widzę że od mojego kupna staniał o 70 zł.

Działa bez zarzutów aczkolwiek znawcą tabletów nie jestem. Jednak gdybym głównie miał siedziec w digital paintingu i miał większy budżet przeznaczony to szukał bym czegoś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.