Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Pomoc w założeniu małej firmy


Payey Design
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez pawi,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie dodam że już trochę czytałem na ten temat, dlatego proszę o nie pisanie postów hejtujących typu jak nie masz 100 tys to nie masz nawet z czym zaczynać. 

A więc temat wygląda tak że grafiką komputerową zajmuje się hobbystycznie od wielu wielu lat czasem nawet coś wpadnie z tego i tak mi się od jakiegoś czasu zamarzyła mała firma. O moich umiejętnościach nie musimy dyskutować bo nie o to chodzi. 

Chciałbym założyć małą firmę w której oprócz projektów graficznych chciałbym również drukować drobne rzeczy typu zaproszenie ślubne, wizytówki, ulotki czy plakaty. Niestety nie mam doświadczenia w branży ale z zawodu jestem informatykiem więc myślę że z obsługą urządzeń sobie poradzę ☺️ dodam jeszcze że wiem że konkurencja w internecie jest ogromna, natomiast jeśli chodzi lokalnie w małych miastach mojej okolicy nie ma takich usług wogóle więc może się uda właśnie lokalnie rozkręcić interes. 

 

 

I tutaj moje pytanie od czego zacząć, jakie sprzęty będą potrzebne? Budżet jaki mógłbym przeznaczyć to 20-25 tys. 

No może i 30 jeśli dodamy zakup nowego komputera bo obecnie działam na laptopie za około 5 tys, no ale myślę że za podobne pieniądze kupię dużo lepszy komputer stacjonarny. 

Główne pytania, a jeśli znajdą się doradcy to dopytam jeszcze. 

Drukarka wieloformatowa - jaka w moich możliwościach finansowych i do jakiego największego formatu?

Ploter tnący - jaki, jakie wogóle posiadają możliwości oprócz wycinania. I o ile się domyślam przykładowo drukuje wizytówki na drukarce a potem wrzucam na ploter który to ładnie wycina? Czy może jest jakieś urządzenie które robi wszystko w jednym? 

Bo przykładowo drukuję zaproszenie to ploter wytnie je ale jak w kwestii zagięcia zaproszenia na w połowie, czy robi to jakieś urządzenie czy ploter ma taką funkcję a może trzeba ręcznie? ?

Kolejna sprawa taka dodoatkowa urządzenie do robienia pieczątek, nie mogę znaleźć dokładnych informacji w sieci, więc tutaj poproszę tylko jakieś linki do urządzeń. 

Aa jeszcze taki przykład bo wiem że napewno na jakąś drukarkę wielkich banerów nie wystarczy więc takie pytanie: gdybym dostał zlecenie na wykonanie takowego czy mógłbym przykładowo zapłacić zewnętrznej firmie która by to wykonała i potem wystawić fakturę zleceniodawcy za całość czyli moj projekt + wykonanie zewnętrzne? 

To chyba tyle narazie co mi siedzi 2lw głowie, za każdą pomoc z góry dziękuję a jeśli by się znalazł ktoś kto by mógł doradzić w temacie miło byłoby popisać na priv

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

@Casual ale są wymogi np. że nie może odmówić przyjęcia pracy jak zaproponują i itp.

@Payey Design  Idź najlepiej do jakiegoś punktu co oferuje takie usługi, jak nie będzie klientów. Pogadaj z właścicielem jak to wygląda od strony technicznej i finansowej. 

Ew. zadaj takie pytanie na wykopie, pewnie ktoś się trafi co prowadzi taką działalność i na pw da szerszy obraz prowadzenia takiej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.