Skocz do zawartości

Nie masz jeszcze konta?

Zarejestruj nowe konto, aby mieć pełny dostęp do forum. To zajmie Ci 1 minutę!

Przejdź do rejestracji

Zablokowane Kolory grafiki są inne na laptopie niż na smartfonie


Majordomus
 Udostępnij

Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Blaza,

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Niedawno bawiłem się w photoshopie fotomanipulacją. Wiadomo, pozmieniałem kolorki, nasyciłem obraz itd. skonwertowałem do sRGB i wrzuciłem na facebook'a. Na laptopie wszystko ładnie tak jak w photoshopie ale jak już weszłem na telefon to z niebieskiego kolorku stał się....fioletowy. Generalnie całe zdjęcie zostało jeszcze bardziej nasycone kolorami i przejaskrawione. 

Aby się upewnić, spojrzałem na to samo zdjęcie na laptopie i telefonie dziewczyny, niestety, ten sam efekt bez zmian. Póżniej zrobiłem test kolorów na laptopie i niby wszystko w porządku ale jak już spojrzałem na

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę
, ewidentnie kolor niebieski był bardziej fioletowy w telefonie patrząc na to samo zdjęcie (teraz pytanie jakie wy wydzicie ?). Ba, wszystkie kolory są strasznie wyblakłe na laptopie w porównaniu do telefonu. I co chodzi? Czy razem z dziewczyną mamy błędne ustawienia koloru monitora czy to jest normalna rzecz (w co wątpię) a może zapisałem zły profil koloru grafiki (w co również wątpię).

Teraz więcej osób używa smartfona w social mediach, dlatego nie mogę tego ominąć. 

Model laptopu to Lenovo G50-30 czyli typowy laptop biurowy co też biorę pod uwagę, bo nie jest to typowy komputer do bawienia się grafiką...

(Jeszcze wrzucę tą grafikę żeby było jasne o co chodzi)

Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

 

Dodam jeszcze że jak się póżniej okazało nie dzieje się tak tylko z tą grafiką tylko ze wszystkimi, które choć trochę bardziej nasyce dlatego problem jest niepokojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Różnice w rodzaju matrycy monitora w takim laptopie nie spodziewał bym się dobrego monitora z odwzorowaniem kolorów. Dodatkowo smartfony też mają różne wyświetlacze w zależności od modelu i inaczej wyświetlają kolory, poza tym maja często sztucznie podkręcane kolory. 

Niestety jak chcesz mieć dobrze odwzorowane kolory to musisz zainwestować w monitor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blaza

Rozumiem

W takim razie jaki polecasz? Nie jestem zawodowym grafikiem i raczej nim nie będę dlatego wydaje mi się że nie potrzebuję jakiegoś super profesjonalnego. Ale tak jak mówisz....raczej bez zakupu się nie obejdzie, na takim sobie nie popracuje.

I powiedz mi czy nie będzie tak że po zakupie monitora i z kolei praca na nim, grafiki będą wyświetlały się niepoprawnie w takich monitorach jak na moim laptopie? Bo jednak oby dwa monitory mają inne matryce i może być taka sama sytuacja jak teraz (że inne kolory na nowym monitorze inne na monitorze tego typu jak na tym laptopie). Wiem że nie dostosuję moich grafik do każdego urządzenia ale jednak większość społeczeństwa ma laptopy biurkowe....mimo wszystko zależy mi najbardziej aby na smartfonach wyświetlały się odpowiednio moje grafiki ?

2 godziny temu, Blaza napisał:

Różnice w rodzaju matrycy monitora w takim laptopie nie spodziewał bym się dobrego monitora z odwzorowaniem kolorów. Dodatkowo smartfony też mają różne wyświetlacze w zależności od modelu i inaczej wyświetlają kolory, poza tym maja często sztucznie podkręcane kolory. 

Niestety jak chcesz mieć dobrze odwzorowane kolory to musisz zainwestować w monitor. 

 

Edytowane przez Majordomus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sobie poczytaj o monitorach 

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Tu trochę o smarfonach

Ta zawartość jest ukryta. Jeśli chcesz mieć do niej dostęp, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



Wypoczywam.com Wypoczywam.com - Domki Wypoczywam.com - Pokoje Wypoczywam.com - Apartamenty Wypoczywam.com - Pensjonaty Wypoczywam.com - Hotele
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.