-
Postów
352 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
35
Typ zawartości
Forum
Pliki
Sklep
Opinie o użytkowniku
Galeria
Treść opublikowana przez pinkpixel
-
-
na jednej z fejsowych grup pojawił się taki jeden ilustrator (niestety z Polski), który na swojej stronie rozpisał się nad tym jak to idzie do przodu i zdecydował się na wykorzystanie AI w swojej twórczości, że trzeba być z duchem czasu itp. przyznam że w jego przypadku było to wskazane, wielce wskazane (sarkazm), nie usunął jednak z portfolio swoich prac z okresu przed rozpoczęciem korzystania z AI. Dysproporcja między tymi dwoma okresami jest kolosalna, odległość jaka dzieliła te dwa typy prac nie można by nawet nazwać przepaścią, to raczej dwie osobne galaktyki. Z jego wypowiedzi wynika, że jest on wewnętrznie przekonany że poczyniony progress, zmiana jak wystąpiła jest wynikiem jego rozwoju jako ilustratora. Przyznam się, że jak zobaczyłem pracę jaką pokazał, byłem pod wrażeniem, świetna moim zdaniem praca, smaczna bardzo. I dopiero kiedy, ktoś inny wytknął mu wykorzystanie AI i dał link do portfolio i obejrzałem całość, zobaczyłem dysproporcję. To raczej pobożne życzenie. Rzeczywistość już jest ciut dalej @Adipe Moim zdaniem, nic dobrego z tego dla nas nie wyniknie, i nie mówię tu wyłącznie o grafice.
-
@Adipe do galerii wstawiłeś prace które otagowałeś AI i Midjourney, oraz opatrzyłeś dopiskiem o zastrzeżeniu praw autorskich - jeśli faktycznie narzędzia te zostały wykorzystane do stworzenia tych grafik niestety nie możesz przypisać/zastrzec sobie praw autorskich do nich, w myśl aktualnych przepisów o prawie autorskim, nie ma żadnej regulacji prawnej stwierdzającej że modyfikacja/zmiana/ulepszenie wprowadzone do dzieła stworzonego przez AI umożliwiają uzyskanie praw autorskich. Jest to w zasadzie utwór który może być rozpowszechniany, uznawany jest za domenę publiczną - lub prawa autorskie do tych dzieł pozostają przy twórcy oprogramowania AI.
-
ach te dzieci 👶
-
- 1 komentarz
-
- 1 komentarz
-
- 1
-
-
Raczej kolegi @hyoobie w tym wcieleniu tu już nie zobaczymy. Niesłowny człowiek.
-
-
-
@Norbert ale jak mam udowadniać? 🙂 Spytałem czy finalizujemy. Kolega odpisał w temacie że tak. Zadał na priv pytanie: "Jak kwota?". Odpisałem, że taka jaką zaproponował w wątku zlecenia i poprosiłem o podanie danych do wystawienia proformy. .... i nastała ... cisza. Wczoraj wysłałem na koniec dnia "?" ... i nadal cisza. i to w sumie koniec tej historyjki 🙂
-
Od wtorku zapadła głucha cisza. Kolega @hyoobie zaginał w akcji ..
-
wyszukaj w google pytając: dodawania pliku PNG do wideo Nie mam aktualnie rozeznania w darmowych aplikacjach, tego jest bardzo dużo zarówno na telefony, komputery czy jak wspomniałem online. z darmowych DaVinci Ukryta zawartość - ale to jest wielki kombajn
-
Zrobisz to w większości programów do montażu video, również takich online. Można to również osiągnąć bez angażowania montażu video jeśli ma to działać na stronie www. Więcej czasu zajmie próba opisania tego krok po kroku, niż wykonanie - więc może zleć komuś wykonanie - bo to nie będzie kosztowne.
-
Ciekie białe litery na czarnym tle. Jak przygotować plik? (DRUK)
pinkpixel odpowiedział(a) na Falley temat w Rozwiązane
Tu zalewek nie zrobisz. Bo nie drukujesz farbą białą, litery są w kontrze. Na Twoje pytanie odpowie specyfikacja druku drukarni, w której docelowo będziesz drukował. Zazwyczaj podają takie informacje jak: minimalna punktacja dla tekstu drukowanego w kontrze, oraz minimalna grubość linii dla druku w kontrze - przy czerni złożonej - składowe czerni złożonej też zazwyczaj dobra drukarnia podaje w specyfikacji. Przy odmianach fontu typu light, thin powinieneś oprócz punktacji sprawdzić grubość elementów czy mieści się w określonej przez drukarnię grubości linii, gdyż ta minimalna punktacja podawana jest zazwyczaj dla odmiany Regular fontu jednoelementowego typu Arial, Helvetica. -
@PolnaSowa uzupełniając to co napisał @Restive od siebie mogę dodać, że dobrze jest przy takiej zadaniowej wycenie zaznaczyć że obejmuje ona (jest ekwiwalentem) XX godzin Twojej pracy. Ty na podstawie tego co Klient opisze kalkulujesz ile czasu powinno to zlecenie Tobie zająć i jeśli z przyczyn niezależnych od Ciebie czas ten zostanie wydłużony bo Klient nie może się zdecydować lub nie doprecyzował swoich wytycznych (albo je zmienia w trakcie) i czas ten zostanie przekroczony powinien on zostać rozliczony +. Można rownież dodać (wg własnego uznania), że np. jeśli zlecenie to pochłonie mniej zakładanego przez Ciebie czasu, zaproponować wykorzystanie go na inne działania.
- 3 odpowiedzi
-
- 1
-
- wycena
- identyfikacja wizualna
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
-
@FIRCYK zadając pytanie miałem na myśli bardziej konkretny przykład wykorzystania przez Ciebie AI, bo napisałeś że korzystasz niemal codziennie. Jakie, bądź jaką cześć zadań, które masz do wykonania "zlecasz" AI. Np. mam do zrobienia landing page, strona ma zawierać treść, ilustracje, to co przypuśćmy jest do takiej strony potrzebne i co w takim przypadku wykorzystujesz?
- 6 odpowiedzi
-
@FIRCYK a mógłbyś opisać w jakich sytuacjach sięgasz po AI? Albo jakiś przykład praktycznego wykorzystania.
- 6 odpowiedzi
-
-
-
@Adipeto olej ją 🙂
-
@Damian dziękuję za ten link do FB. Pooglądałem co tam było publikowane. 🙂 Może włożę kij w mrowisko tym co powiem. Jeśli w konkursie, czy w zleceniu na stworzenie logo, nią jest jasno zaznaczone że projekt nie może korzystać z gotowców, to moim zdaniem jak najbardziej można a przy pewnej cenie nawet powiedział bym że jest to wskazane ekonomicznie ... o ile nie narusza to licencji na jakiej taki gotowiec jest udostępniany. Jeśli nabyliśmy prawa/licencje i dopuszcza ona takie właśnie wykorzystanie danego utworu to czemu nie? Należało by traktować je na równi z fontami, z których korzystamy przy projektowaniu logotypu. Swoją drogą przypuszczam że więcej może być naruszeń licencji w obszarze fontów, bo nie wszystkie one dopuszczają ich wykorzystanie w projektach komercyjnych czy tworzeniu logotypów, pomijając już kwestię ich legalnego nabycia. Należało by oddzielić od siebie wykorzystanie gotowca polegające na skopiowaniu podglądu i np. obrysowaniu go, lub pobranie darmowego gotowca, którego licencja nie zezwala na jego wykorzystanie do takiego celu; od wykorzystania gotowca, do którego nabyliśmy licencję, która na to zezwala, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku fontów. Gotowce należy moim zdaniem traktować w tej chwili podobnie jak fonty.
-
@Alexa Spakowana, akcja. Rozpakuj. Wczytaj do operacji. I zastosuj w Automatyzuj > Sekwencja wsadowa png.atn.zip Być może po prostu nie zaznaczałaś przy eksporcie do PNG że ma zachować przezroczystość.Jeśli to nie jest wybrane/zaznaczone PNG będzie miało tło, choć w PSD z którego go zapisujesz tło jest przezroczyste.